Galeri

SB ÖZEL GROUP, GULAN TOWERS’I 2 YILDA TAMAMLAYACAK


https://i1.wp.com/farm6.static.flickr.com/5027/5632564668_cda1fce028.jpg

SB Özel Group Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Özel, Irak’taki Gulan Towers projesinin birinde beş yıldızlı otel, diğerinde de ofislerin bulunduğu 23 katlı iki kuleden oluştuğunu açıkladı.

Temelleri 2009 yılında atılan Gulan Towers projesinin Irak’ta yaptıkları en önemli yatırımlardan biri olduğunu kaydeden SB Özel Group Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Özel, birinde beş yıldızlı otel, diğerinde ofislerin bulunduğu 23 katlı iki kuleden oluşan projeyi iki yıla kadar bitirmeyi planladıklarını dile getirdi İrak’ta birçok proje yürüten SB özel Group, 130 milyon dolarlık yatırım ile Gulan Towers projesini bitirmek için çalışmalarına hız verdi. Projenin iki seneye kadar tamamlanacağını dik getiren SB özel Group Yönetim Kurulu Başkam Sabri öze!, projenin birinde beş yıldızlı otel, birinde de ofislerin bulunduğu 23 katlı iki kuleden oluştuğunu açıkladı.

2009 yılında temelleri atılan Gulan Towers projesinin İrak’ta yaptıktan en Önemli yatırımlardan biri olduğunu kaydeden özel, “İki yıla kadar bitirmeyi planladığımız projedeki iki kulenin biri ofis, diğeri beş yıldızlı otel olacak. Satışlar için acele etmeyeceğiz. Türkiye ve dünyadan gelecek konuklarımıza ofis ve ‘home ofis’ imkanı sunacağız. Otelin üst katları uzun süre konaklayacak konuklara göre dizayn ederek, rahat bir ortam sunmayı amaçlıyoruz.

Projenin yatırımı 130 milyon dolar civarında olacak” dedi. Son iki yıldır şirketlerin SB özel Group çatısı altında toplandığını kaydeden Sabri Özel, İrak’taki ilk yatırımları olan Erbil Steel’in yaklaşık altı yıldır İrak’ta faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Yıllık 240 bin ton kapasiteye sahip olan bu tesisin hurda demiri alıp eriterek, inşaat demirine çeviren İrak’taki tek tesis olduğuna dikkat çeken özel, 2007 yılından bu yana üretim yaparak, ülke geneline sattıklarını kaydetti. 200’ü Türk olmak üzere, toplam 800 çalışanları olduğunu ifade eden özel, “Basra’da demir-çelik üzerine yatınm yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Üçüncü yatırımlarının geçen yıl 21 Mart’ta açılışını yaptıkları Home İstanbul isimli yapı market olduğunu söyleyen Sabri özel, buranın Koçtaç ile işbirliğinde faaliyet gösterdiğini dile getirdi. Kuzey İrak’ta ileriki süreçte Süleymaniye ve Duhok’ta şube açmayı planladıklarını aktaran özel, buna ek olarak Erbil’de konut projelerinin olduğunu; villa ve çok katlı inşaat projesi hazırlığı içinde olduklarım ifade etti. 50 milyon dolarlık villa ve konut projesi Villa ve konut projelerinin yaklaşık 50 milyon dolar bütçeli bir yatırım olduğunu söyleyen Özel, “300 adet çeşitli modellerde villalar var. Projenin toplamı 500 dönüm üzerine kurulu bulunuyor. Yapılan
bu villalarda kullanılan malzemeler Kanada’dan geliyor” dedi. İrak’ı
komşu ülke olması nedeniyle tercih ettiklerini dile getiren Özel, “Bu
pazan kimseye bırakmamalıyız. Yakın olmamızdan dolayı lojistik
açısından da bizim için daha büyük kolaylık. Yeniden yapılanan bu
ülkenin her şeye ihtiyacı var.

KUZEY IRAKTA iKt ŞUBE DAHA AÇACAK Home istanbul isimli yapı marifeti, Koçtaş ile işbirliği yaparak geçen yıl 21 Mart’ta açtıklarını dile getiren Sabri özel, Kuzey İrak’ta ileriki süreçte Süleymaniye ve Duhok’ta şube açmayı planladıklarını aktardı. Sabri Özel, projenin Kanada’da hazırlandığını belirtti. Bir yatırımcı İçin önemli olan hammadde ve pazardır. Bu her ikisi de Irakta mevcut” yorumunu yaptı.

“Kontroller sıklaşmalı” Karşılaştıkları en önemli sorunun kalifiye eleman yetersizliği olduğunu belirten Sabri özel, bölgedeki projelerin büyümesi ve büyük şirketlerin bölgeye gelmesi nedeniyle zaman içinde kalifiye eleman sıkıntısının aşılacağına inandıklarını kaydetti. Son yıllarda Irak’taki sıkıntıların aşıldığını ve iş yapış biçimlerinde çok büyük değişiklikler olduğunu anlatan özel, “Türk Başkonsolosluğu ve Ticaret Müşavtrliği’nin yanı sıra Ziraat Bankası, iş Bankası ve Vakıfbank açıldı.

Türk Hava Yollan seferlere başladı. Böylece ulaşım daha da kolaylaştı” diye konuştu. Türk ürünlerinin denetime tabi tutularak ülkeye girdiğini söyleyen özel, bu kontrollerin daha da sıklaşmasını istediklerini vurguladı. Denetimsizliğin rekabeti zorlaştırdığını aktaran özel, “Denetimden sıkı bir şekilde geçen standart mal ülkeye sokulursa pazarın çok değişeceğini düşünüyoruz” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s