Büyümenin istihbaratını aldı, Paladin yatırıma geliyor


ABD istihbaratının bir numaralı ismi NSA’nın eski başkanı Türkiye’yi radarına aldı. Emekli general Kenneth Minihan’ın şirketi Paladin, Türkiye ve Ortadoğu’da yatırım yapacağını açıkladı. Paladin’in portföyünde siber teknoloji şirketleri var.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin notuna yönelik olumsuz değerlendirmelerine yabancı, yatırımlarla itibar etmediğini gösteriyor. Son dönemde turizmden kimyaya bir çok alanda dünyanın farklı bölgelerinden şirketler, Türkiye’yi yatırım planlarına alıyor. Bunlara son olarak ABD’li yatırım fonu Paladin Capital Group eklendi ve Türkiye’yi radarına aldı. Teknoloji ve yeşil enerjiye yönelik yatırımları bulunan Paladin Capital Group, Amerika kıtasındaki ilk yatırım için düğmeye bastı. Geçtiğimiz günlerde yatırım kararını açıklayan ABD’li şirket, Türkiye’yi yakından tanıyan Dubaili Invest AD ile bir ortaklık yaptığı açıkladı.

Yatırımlar sibere 

Paladin Capital, Invest AD ile 100 milyon dolarlık ortak yatırım fonu ihraç edeceğini ve bu fonla Türkiye ve Ortadoğu’da yatırım yapacağını belirtti. Portföyünde 35 yatırımı bulunan Paladin Capital’in ağırlık verdiği sektör ise teknoloji. Şirketin yatırımların 27’sini siber teknoloji ve bilişim firmaları oluşturuyor. Bunun en önemli sebebi ise şirketin başındaki isim. Paladin Group’un Genel Koordinatörlüğü’nü küresel istihbaratın en ünlü isimlerinden Kenneth Minihan, yürütüyor.

NSA ‘nın 14’üncü başkanı

ABD’nin Vietnam Savaşı dahil bir çok operasyonunda görev alan emekli general Kenneth Minihan, Soğuk savaş sürecinde ABD Ordusu’nun istihbarat birimi Savunma İstihbarat Ajansı’nın (DIA) başında görev aldı. Kenneth Minihan son olarak ABD istihbaratının en üst kurumu olan Ulusal Savunma Ajansı’nın (NSA)bir numaralı ismi olarak 14’üncü başkanı oldu.

KERİM ÜLKER/ Sabah

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s