Ünlü sanayicinin yalısı icralık


Yalının değeri 68 milyon lira olarak belirlendi. Çok sayıda sektörde faaliyet gösteren Beyazıt bir dönem vergi rekormenleri listesinde de yer almıştı. Beyazıt Ailesi’ne ait oyuncak firması Toyiki iflas davaları ile gündemdeydi.

Sanayici Selahattin Beyazıt’ın Kandilli’deki denize sıfır yalısı icradan satışa çıkarıldı. Bir bankanın kredi alacağı nedeni ile satışa koyduğu yalı için 68 milyon lira değer biçildi. Bu rakam, şimdiye kadar icradan satışa konulan yalılar arasında, en yüksek değer olarak öne çıktı.

Selahattin Beyazıt üzerine kayıtlı yalının icradan satışını Üsküdar 5.’inci İcra Müdürlüğü yapıyor. Yalının ilk icradan ihalesi 25 Haziran’da, ilk ihalede satılmaması durumunda ikinci ihale 5 Temmuz’da yapılacak.

icralik.com isimli icra ihale ilanları sitesinde yer alan şartnamede, yalının 2 bin metrekare arazi üzereni kurulu olduğu bilgisi yer alıyor. Kandilli İskelesi’nin yakınında bulunan yalı denize sıfır konumda…

Aynı zamanda Galatasaray eski başkanı olan Beyazıt, Türkiye’nin en büyük sanayicilerinde biri konumundaydı. Bir dönem adı vergi rekortmenleri listesinde de yer alan Beyazıt, metal, otomotiv sanayinin yanı sıra, armatörlük de yaptı.

Selahattin Beyazıt’ın başında olduğu oyuncak perakendecisi Toyiki de bir süre önce iflas davaları ile gündeme gelmişti. 32 mağazası bulunan Toyiki kapatılmıştı.

Bu arada Selahattin Beyazıt’a ait yalının icradan satışı ile birlikte 2008’den bu yana icralık olan yalı sayısı da 12’ye çıkmış oldu. Hürriyet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s