İnşaat sektöründe üretimden satışa her aşama online takip edilecek


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Maliye, kayıtdışı ile mücadelede yeni dönem için harekete geçti. Otomotiv ve inşaat sektöründe üretimden satışa her aşama online takip edilecek.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’de kayıtdışı ekonominin seviyesinin yüzde 27,7’ye düştüğünü, önümüzdeki 10 yıl içinde bu oranı 5 puan daha azaltmayı hedeflediklerini bildirdi.

Mehmet Şimşek, Kayıtdışı ile Mücadele Eylem Planı çerçevesinde elde edilen sonuçları paylaşmak ve hayata geçirilecek yeni adımları tanıtmak üzere, bir basın toplantısı düzenledi.

2002 yılında Türkiye’de kayıt dışı ekonominin oranının yüzde 32,4 olduğunu, son yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde kayıt dışı ekonominin seviyesinin yüzde 27,7 seviyelerine düştüğünü belirten Şimşek, “Önümüzdeki 10 yıl içinde bu oranı 5 puan daha azaltmayı hedefliyoruz” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıtdışılıkla mücadelenin sloganla, konuşmakla olmayacağını kaydederek, “Önümüzdeki dönemde nerede kayıtdışılık yoğunsa oraya yönelik kaynakları kullanacağız” dedi.

Hükümet olarak kayıtdışı ekonomi ile en etkin şekilde mücadele edeceklerini ifade eden Şimşek, “Bana göre kayıtdışı ekonomi ile mücadele en az terörle mücadele kadar önemlidir” diye konuştu.

Mehmet Şimşek, kayıtdışı ekonomiyle mücadelenin 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi için de çok kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Online takip edilecek

Mehmet Şimşek, yeni dönemde Maliye’nin araç imalat ve ithalatından nihai tüketiciye ulaşımına kadar olan süreci online takip edeceğini söyledi. Ayrıca inşaat sektörü de müteahhidinden malzemecisine kadar tüm aşamalarında online takibe alınıyor. Bakan Şimşek, serbest bölgelerin denetimi ile ilgili çalışmalar da olduğunu dile getirdi. Kaynak:timeturk.com

Reklamlar

One comment on “İnşaat sektöründe üretimden satışa her aşama online takip edilecek

  1. Kayıt dışında enbüyük kaçak emlak sektöründe, maliye bakanlığı çözüm bulamıyor ,Ben önerilerde bulundum dikkate alınırsa sorun hallolur en az 65 000 emlakçı kayıt altına alınır ve böylece emlak sektörüde hak ettiği saygınlığa kavuşmuş olur Zeki Akyürek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s