‘Dünyanın yeni kaplanı Türkiye’


‘Dünyanın yeni kaplanı Türkiye’ Ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch, Türkiye ve Polonya’nın Avrupa’da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti. Sitenin raporuna göre, en iyi fırsatlar da bu iki ülkede.

Türkiye, ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch’ın özel raporunun konusu oldu. Avrupa’nın parlayan güneşlerinin ve yeni kaplanlarının Polonya ve Türkiye olacağı belirtiliyor. Türkiye ve Polonya hakkında özel bir rapor hazırlayan ünlü finans ve yatırım sitesi MarketWatch, bu iki ülke ekonomisinin Avrupa krizinden etkileneceğini ancak yine de Avrupa’da en hızlı büyüyen ülkeler olacağını belirtti.

MarketWatch, Türkiye’nin Batı Avrupa ile yakın ilişkiler kurmak için çok çabaladığına dikkat çekti. Ancak site, Avrupa Birliği’ne girememiş olmasının şu an Avrupa’da yaşanan kriz nedeni ile Türkiye’yi mutlu ettiğini belirtti. Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinin finansal krizden dolayı tökezlediğini kaydeden MarketWatch, bölgedeki en iyi fırsatların Polonya ile Türkiye’de olduğunu ifade etti.

BANKACILIK SİSTEMİ SAĞLAM

Polonya ve Türkiye’nin hala kırsal nüfusunun yüksek olduğunu ve bunun da büyüme için bir fırsat olduğunu belirten MarketWatch, iki ülkenin de bankacılık sisteminin sağlam olduğuna dikkat çekti.

CARİ AÇIK RİSK YARATIYOR

Türkiye’de yüzde 10’a varan cari açığın risk yarattığını kaydeden MarketWatch, Türkiye’nin büyüme hızını frenlemeye çalışarak bu sorunu çözmeye çalıştığını da vurguladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s