Han Çelik’ten 4.5 milyon dolarlık ÇSM yatırımı


Hançelik, Karadeniz Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 dönüm alan üzerine kurduğu çelik servis merkezi ile sektörde hak ettiği noktaya ulaşma doğrultusunda büyük bir adım daha attı.

KOCAELİ – Kocaeli’nde 1997 yılında kurulan ve sanayicinin talep ettiği sac, boru, çubuk, demir, profil, köşebent gibi çeşitli demir çelik ürünlerinin perakende ve toptan satışını yapan Han Çelik, başarı çıtasını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor.

15 yıldan bu yana kamu ihalelerine iştirak ederek kamu kurum ve kuruluşlarının demir çelik ürünleri ihtiyaçlarını sorunsuzca karşılayarak çeşitli başarılara imza atan Hançelik, Karadeniz Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 dönüm alan üzerine kurduğu çelik servis merkezi ile de sektörde hak ettiği noktaya ulaşma doğrultusunda büyük bir adım daha attı. Firma, sac satışı, kesme, dilme, depolama, işlemleri yapıyor ve kendi araç filosu ile lojistik hizmet veriyor.

4.5 milyon dolara mal olan modern Çelik Servis Merkezi’nde en son teknolojiye sahip ütülemeli boy kesim hattı sayesinde 1,5 mm ile 10,00 mm kalınlık ve 500 mm ile 2 bin 200 mm genişlikteki malzemeleri her sektörün ihtiyacına uygun olarak işleyebildiklerini ifade eden Han Teknolojik Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Cebecik, yıllık kapasitelerini 190 bin ton olarak açıkladı. 2011 yılının son altı aylık döneminde 50 bin tonluk satış gerçekleştirdiklerini, yıllık net rakamlarının bu yıl sonunda ortaya çıkacağını belirten İsmail Cebecik, “Geride bıraktığımız yılın ikinci yarısında faaliyete geçtiğimiz için yüzde 30’luk kapasite ile çalıştık. Bu yıl 150 bin tonluk satış hedefimiz bulunmakta. Yılın ilk çeyreğindeki veriler hedefimizi tutturacağımızı işaret ediyor” dedi.

Yatırımlar devam ediyor

Çelik sac teminlerine Erdemir ve İsdemir’den karşıladıklarını ve müşterilerin farklı taleplerini karşılayabilmek adına çeşitli kalite ve kalınlıklarda ürün stoklarının bulunduğunu belirten İsmail Cebecik, sektörün malzeme ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli ebatlara kesme dilme ve paketleme işlemlerini gerçekleştirdiklerini aktararak, hizmet çeşitliliklerini genişletmek için yatırım sürecinin devam ettiğini ifade etti. 2012 yılı içinde tamamlamayı planladıkları makine yatırımları neticesinde toplam yatırım bedelinin 6.5 milyon dolara ulaşacağını belirten İsmail Cebecik, “Mevcut durumda 10,00 mm’ye kadar işlediğimiz sacı, yapacağımız yatırım sonunda 20,00 mm’ye kadar işleyebileceğiz. Bu durumda 1,5 mm’den 20,00 mm kalınlığa kadar sacı işleyebilir duruma ulaşarak hizmet çeşitliliğimizi artıracağız” diye konuştu.

“Sektörde mihenk taşı olacağız”

Makine parkında en son teknolojiye sahip olduklarını belirten İsmail Cebecik, söz konusu teknoloji ile sacdaki kırık dalga gibi yüzeysel problemlerin hızlı bir şekilde giderildiğini vurguladı. Daha kısa sürede daha çok miktarda sacı sorunsuz bir şekilde işleme olanağına sahip olduklarını aktaran Cebecik, bulundukları bölgenin konumu itibariyle lojistik anlamda da avantajlı olduklarını dile getirdi. İsmail Cebecik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erdemir ve limana yakın mesafedeyiz. Diğer bölgelere karayoluyla ulaşım için ise yine uygun bir noktadayız. Nakliye maliyetlerimizin düşük olması ihracat hedeflerimizi daha da artırmamıza neden oluyor. Amacımız,  ekonomiye katkı sağlamak,  istihdam yaratmak ve bu anlamda kısa sürede sektördeki mihenk taşları arasında yerimizi alacağız.”

“Yatırımlarımız 6.5 milyon $’a ulaşacak”

2012 yılı içinde tamamlamayı planladıkları makine yatırımları neticesinde toplam yatırım bedelinin 6.5 milyon dolara ulaşacağını belirten İsmail Cebecik, “Mevcut durumda 10,00 mm’ye kadar işlediğimiz sacı, yapacağımız yatırım sonunda 20,00 mm’ye kadar işleyebileceğiz. Bu durumda 1,5 mm’den 20,00 mm kalınlığa kadar sacı işleyebilir duruma ulaşarak hizmet çeşitliliğimizi artıracağız” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s