Belçikalı Ravago Türkiye’de şirket arıyor


 

Ravago, 10 yıl içinde global alanda ciddi bir büyüme ile lider olmamayı hedefliyor.

 

Belçikalı plastik devi Ravago, Türkiye’de kimyasal ürün yatırımı için şirket arayışına girdi. Türkiye’de 1998 yılından bu yana faaliyet gösteren, Gebze’de plastik üzerine üretim yapan, İstanbul ve İzmir’de de depoları bulunan şirket Türkiye’de 350 kişilik bir ekiple 80 milyon TL hacimli üretim yapıyor. Üretim dışında belli ürünlerde de distribütörlük yapan Ravago, belli kimyasallar alanında üretim yapan bir şirketi portföyüne katacağını açıkladı.

Halen Türkiye’deki toplam üretiminin yüzde 60’ını Ortadoğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetlere ihraç ettiklerini anlatan Ravago Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Amira, al-sat işleri ile bilrikte toplam 400 milyon euro ciroya ulaştıklarını söyledi. Türkiye’de beyaz eşya, otomotiv gibi ana sektörlerin de olduğu toplam 40 sektörde 2 bin 500 firmanın tedarikçisi olduklarını anlatan Amira, Gebze’de üretilen ‘elastomer’in sadece Türkiye’deki Ravago fabrikasında üretildiğini vurguladı.

Amira, Türkiye’de yüzde 25-30 büyüme rakamlarına ulaştıklarını söyledi. Buradaki büyüme rakamlarını değerlendirmek üzere kimya sektörüne yatırım yapma kararı aldıklarını kaydeden Amira, burada müşterilerini rahatsız etmeyecek bir alanda üretim yapan 20 milyon dolarlık bir şirketin yüzde 100’ünü satın almak istediklerini açıkladı. “Amacımız 20 milyon dolarlık bir şirket alıp bunu 100 milyon dolara çıkarmak” diye konuşan Amira, 10 yıl içinde global alanda ciddi bir büyüme ile lider olmak istediklerini açıkladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s