Botanik 2016 Fuarı için sektör yasa bekliyo


 

Green Engine Green EngineGreen Engine

The Netherlands demonstrates how you can design and create sustainable gardens. This is the aim of the sustainable garden Nico Wissing and Lodewijk Hoekstra are creating at Floriade.

 

Hollanda’nın Floriade kentinde düzenlenen 2012 Botanik Expo Fuarı’na Türkiye, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin organizasyonuyla “Türk Bahçesi” ismiyle katıldı. Fuara ayrıca Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak ile Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve sektör temsilcileri katıldı.

KARAR YETKİMİZ YOK

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, 2016 Antalya Botanik Expo’su için yoğun bir şekilde çalıştıklarını fakat kendileri için en önemli eksikliğin fuarla ilgili henüz bir yasalarının olmayışı olduğunu söyledi. Bağdatlıoğlu, şöyle devam etti: “Yaptığımız en önemli iş, Venlo’daki Türk bahçesini oluşturmak, böylece Antalya’da 2016’da gerçekleşecek Expo’ya dönük deneyim kazanmak oldu. Ancak, Antalya 2016 Botanik Expo’sunun yasası çıkmadığı için boşlukta gibiyiz. Hollanda, Venlo için yasasını 8 yıl önce çıkarmış, hızla hazırlanmış, şimdi 42 ülkenin katıldığı Floriade 2012’ye başarıyla ev sahipliği yapıyor. Bizde ise henüz yasamız çıkmadığı için işleri kimin yürüteceği bile belli değil. Biz işin içindeki sivil toplum örgütleri olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ancak, karar vermek için yetkimiz yok. Bir an önce Antalya 2016 Botanik Expo’sunun yasasının çıkıp, yönetiminin oluşması, alt yapı çalışmaları için de ihalelerin düzenlenmesi gerekiyor.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s