Gismap, prefabrik ev üretimine başladı


                                                                                       

Şirket Kümbet Yaylası’na 110 yataklı otel inşa etmeye hazırlanıyor.

Giresun’da faaliyet gösteren Gismap, bu yıl başladığı prefabrik yapı üretiminin şirketin büyüyeceği en önemli alanlardan biri olduğunu açıkladı. Şirket Kümbet Yaylası’na 110 yataklı otel inşa etmeye de hazırlanıyor.

Giresun’da 1986 yılında plan, proje, taahhüt işleri yapmak üzere kurulan Gismap, ilerleyen süreçte kat kaloriferi, boyler, buhar tesisatı, çelik konstrüksiyon, asansör, güneş enerji sistemleri gibi farklı alanlarda imalata başladı. Prefabrik ev üretimine de başlayan Gismap, mevcut tesis alanlarını 1000 metrekare genişletti. Geçtiğimiz yılın beklentilerin çok uzağında geçtiğini, ancak  hangi bir sıkıntıya düşecek bir noktaya gelmediklerini belirten Gismap Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kara, bu yılda ise ilk çeyrekte bir daralma olduğunu söyledi.

Bu daralmaya rağmen firma olarak ürün çeşitliliklerinin çok olması nedeniyle ayakta kalabildiklerini ifade eden Kara, “Ürünlerimizden bir tanesi olmazsa diğeri onun açığını kapatıyor. Bu sayede işlerimizi dengeli bir şekilde sürdürebilip, en azından personelimizin maaşlarını ödeyebiliyoruz” dedi.

Yatırımlar sürecek

Bu yıl yatırımları sürdüreceklerini anlatan Kara, mevcut ekipmanlar açısından her yıl olduğu gibi bu yıl da bir yenileme ve yenilenme çalışmalarının olduğunu kaydetti. Doğalgaz kazanı üretimi projelerinin olduğunu dile getiren Kara, bu alanda Türkiye’de şu anda 3-4 firma olduğunu ve kendilerinin de doğalgaz kazanı üretiminde yeni bir firma olarak hizmet etmek istediklerini bildirdi. Bunların yanı sıra bu yıl prefabrik ev üretimine başladıklarını söyleyen Kara, prefabrik yapı konusunun, büyümeye yönelik önemli projelerinden birisi olduğunu ifade etti. Giresun dışına yatırım yapmalarının çok küçük bir ihtimal olduğunu ve kolay kolay yatırım için şehir dışına çıkmayacaklarını vurgulayan Kara, sözlerine şöyle devam etti:

“Şunu belirtmek isterim ki bizi birileri küstürmediği ve biz birilerini küstürmediğimiz sürece Giresun dışına kolay kolay yatırım yapmayız. Yatırım yapmayı düşündüğümüz yerler organize sanayi bölgesi. Orada yer bulamazsak Merzifon bölgesine prefabrik üretim tesisimizi taşımayı düşünebiliriz. Ancak merkez burası olmak şartıyla bu yatırım olacaktır. Bunun dışında yatırım hedeflerimiz arasında bir de Kümbet Yaylası’na otel projemiz var. 10 arkadaş bir araya geldik ve tesis için gerekli engeller aşıldıktan sonra Kümbet Yaylası’na 110 yataklı bir otel yapacağız. Kredisiz tamamen kendi imkanlarımızla bu yatırımı yapma kararı aldık. Arsa tahsisi yapılır yapılmaz hemen inşaata başlayacağız.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s