Batı Karadeniz turizmle var olacak


 

Paradise Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Özkara, Batı Karadeniz’de turizmin gelişmesi gerektiğini belirtti.

ÇAYCUMA – Dedelerinin otel işlettiği geleneğini sürdürmek amacıyla turizm alanında yatırım yaptıklarını söyleyen Paradise Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Özkara, Batı Karadeniz’de turizmin gelişmesi gerektiğini belirtti.

Batı Karadeniz’in turizmle var olacağını anlatan Abdulkadir Özkara, “Karadeniz kıyıları çok çeşitli bitki ve ağaçlar ile bunların oluşturduğu manzaralara sahiptir. Zonguldak turizmde Türkiye’nin sayılı illeriyle yarışabilir. Batı Karadeniz Bölgesi doğanın yeşil örtüsüyle kaplı ileriye dönük turizm alanında gelişmeye elverişli. Bununla beraber çok sayıda tarihi eser de bulunuyor” dedi.

Kardeşi Zafer Özkara ile otelin işletmesini yürüttüklerini söyleyen Abdulkadir Özkara, Zonguldak’ta Otelciler Birliği’nin eksikliğine değinerek şunları söyledi: “Ülkemizin kıyı sahillerinde yerli ve yabancı turist alan otellerimiz kendi aralarında birlik sağlamışlar. Yararlı olacağına inandığımız bu birliğin Zonguldak ve ilçelerindeki otel işletmecilerinin birleşmesiyle sağlanabilir. İşletmelerimiz bu sayede güçlenebilir. Birlik arasında standartlarının ve yönetim kalitesinin artırılması için çeşitli eğitim programlarının oluşturulmasında fayda olacağına inanıyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s