Alkol yasağı yayılıyor: Anamur’da alkol yasaklandı!


Afyon’daki içki yasağının ardından bir yasak da Mersin’in Anamur İlçesi’nden geldi. Buna göre artık Anamur şehir merkezinde içkili mekân olmayacak.

Afyon’da içkinin tüm açık alanlarla yasaklanmasının ardından Mersin’in Anamur İlçesi’nde de MHP’li ve AKP’li belediye meclisi üyelerinin oylarıyla ilçe merkezinde içki tüketilmesi yasaklandı.

Cumhuriyet gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre, MHP’li Mehmet Türe başkanlığında toplanan belediyesi meclisi, Antalya- Mersin karayolunun üzerinde kalan Anamur’un içkili yer krokisinin güncellenmesi konusunu görüştü.

Zabıta müdürlüğünün teklifini değerlendiren belediye meclisi, Anamur’un içerisinden geçen D-400 karayolunun kuzeyinde kalan ilçe merkezinde bundan sonra içkili mekânlara ruhsat verilmemesini oyladı.

Öneri, 5 CHP’li üyenin ret oyuna karşı, 2 AKP’li ve 7 MHP’li üyenin oyu ile kabul edildi. CHP’li meclis üyesi Bünyamin Kozak, “Bu karar 4. Murat yasaklarına benzedi” dedi. Belediye Başkanı Türe ise çarşı merkezinde hem ailelerin rahatsız hem de binaların yoğun olduğunu savundu. AKP’li meclis üyesi Halil Aydoğdu ise “özgürlük başkalarının huzurlu yaşama hakkını elinden almamalı” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s