MARDİN’DE İÇİNDE 5 YILDIZLI OTEL OLAN MOVA PARK AÇILIYOR


Bugün açılışı yapılacak tesisin sahibi Vedat Özçelik, Türkiye’nin dördüncü en büyük aquaparkı ile Mardin’e deniz getirdiklerini söyledi.

https://i2.wp.com/turizmgazetesi.com/images/yazarlar/753024b6-006f-4754-b450-13a56e4538fa.jpg

Mardin’de bünyesinde alışveriş merkezi, aquapark, çok amaçlı salon ve beş yıldızlı bir otel bulunduran ve 75 milyon dolara mal olan Mova Park AVM, açılıyor. Mova Park AVM’yi inşa eden işadamlarından Vedat Özçelik, Türkiye’nin dördüncü en büyük aquaparkı ile Mardin’e deniz getirdiklerini söyledi.

Movapark avm‘de bir basın açıklaması yapan Vedat Özçelik, yaptıkları Türkiye‘nin 4. en büyük aquaparkı ile adeta Mardin‘e deniz getirdiklerini söyledi. Aquaparkın yaklaşık 20 dönüm üzerinde kurulduğunu belirten Özçelik, “Aquaparkta yer alan 6 farklı eğlence havuzu, Movapark’ı sadece Mardin‘in değil bölgenin eğlence merkezi yapacak

Mardinli işadamlarının kurduğu İstanbul Yeditepe AŞ tarafından gerçekleştirilen Mova Park Alışveriş Merkezi, 1200 kişiye istihdam oluşturacak. Bugün açılışı yapılacak tesis, 108 dönüm arazi üzerinde kuruluyor. AVM, bölgenin en büyük kompleksi olma özelliğini taşıyor. 54 dönüm kapalı, 26 dönüm kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinde, 90 mağaza bulunuyor.

Farklı birimleriyle birbirlerine sinerji yaratacak Movapark bölgenin yeni cazibe merkezi olmaya aday. Movapark’ta hizmete girecek, 6 salonlu Cinemall sinemaları da Mardin‘in tek sinema kompleksi olarak hizmet verecek. Artık Mardin‘in de sinema salonu oldu. Alışveriş merkezinde bulunan 3D ve 5D sinema salonları, go-cart pisti, bowling ve funtime çocuk eğlence alanı da bulunuyor ve tüm bu özellikler, Movapark’ı sadece Mardin‘in değil bölgenin eğlence merkezi olmaya aday yapıyor.” diye konuştu.

Mardin‘e yatırım yapmaktan tedirginlik yaşamadıklarını anlatan Yeditepe, sözlerine şöyle devam etti: “Buraya yatırım yapmaktan bir saniye olsun tereddüt yaşamadık. Mardin‘de müthiş potansiyel var, bu potansiyeli matematik olarak gösteren inanılmaz göstergeler var. Bu yatırım bölgenin hassasiyetine rağmen güçlü bir yatırımdır. Bizler Mardinliyiz ve burası bizim memleketimiz, biz buraya yatırım yapalım ki başkaları da gelip yatırım yapsın. Devletten herhangi bir teşvik almadık, yeni çıkan teşvik yasasından daha önce yatırım yaptığımız için faydalanmadık. Üç Mardinlinin yanında bir de Amerikalı bir ortağımız var.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s