Bozuk sütü ortaya çıkaran laboratuar kapatıldı,yetkililer başka illere sürüldü!


AKP’nin okullarda bozuk süt dağıttığını ortaya çıkaran laboratuarın kapatılmasının ardından, laboratuarın müdürü ve müdür yardımcısı ise başka illere sürüldü.

Okul Sütü Projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerinde süt dağıtan ve Başbakan Erdoğan’ın açılışını yaptığı Aynes firmasının sütlerine bozuk raporu veren Laboratuarın müdürü ve müdür yardımcısı başka illere sürüldü.

AKP’nin dağıttığı sütleri inceleyen ve bozuk tespiti yapan laboratuarın kapatılmasının ardından çalışanlarının da başka illere sürüldüğü ortaya çıktı.

Denizli İl Gıda Kontrol Laboratuvarı’nın 11 yıllık müdürü Mustaf Yurttürk Afyonkarahisar ’a, Müdür Yardımcısı Mustafa Karadeniz Kastamonu’ya tayin edildi.

Zehirlenme açıklaması Eğitim Sen’den gelmişti
AKP’nin Okul Sütü projesi çerçevesinde üretim fazlası sütleri yandaş firmalardan alarak öğrencilere dağıtmasın ardından binlerce öğrencinin zehirlendiği Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu’nun 13 Haziran tarihinde yaptığı açıklamayla kesinleşmişti.

Başbakan’ın açtığı süt firması öğrencileri zehirledi
Denizli’de faaliyet gösteren ve açılışını Başbakan’ın yaptığı bir firmandan alınan sütlere dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

“Bu sütler üzerinde Denizli ve Ankara’da İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından yapılan inceleme sonucunda öğrencilere dağıtılarak içirilen sütlerin “Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği”ne uygun olmadığı tespit edilmiştir.”

 

Eğitim Sen konuya ilişkin yaptığı açıklamada olayın sorumlularının derhal ortaya çıkarılmasını ve yargılanmasını talep ederken, süreç bir anda tersine işlemiş ve önceki gün bozuk süt tespitini yapan laboratuarın kapatıldığı ortaya çıkmıştı.

Öğrencileri zehirlediler, sadece 11 bin lira ceza aldılar
Bozuk süt dağıttığı ortaya çıkarılan AKP’ye yakın Aynes firmasına ise sadece 11 bin 875 TL para cezası kesildi. Binlerce öğrencinin zehirlendiği olayların ardından kesinleşen bozuk süt tespitine rağmen firma tarafından yapılan açıklamada telaşa gerek yok denilirken, AKP’nin firmayı süt dağıtım ağından çıkarıp çıkarmadığı ise henüz kesinleşmedi.

solhaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s