Yapı Türk İnşaat yeni projeleri için gün sayıyor/MERSİN


Neoflat, Şehr-i Ardıç, Locca ve Ardıç City isimli projelerinin ilk etapları yaz sonunda tamamlanacak.

Farklı konut projeleri gerçekleştiren Yapı Türk, Mersin’deki konut yatırımlarını sürdürüyor.

Neoflat, Şehr-i Ardıç, Locca ve Ardıç City isimli projelerinin ilk etaplarının yaz sonunda tamamlanacağını açıklayan Yapı Türk Genel Müdürü Hüseyin Koral Kurt, ikinci etaplarının ise yılsonunda teslim edileceğini belirtti.

Mersin’de son dönemlerde 1+1 ve 2+1 gibi daha küçük konutlara yönelimin başladığını anlatan Kurt, bu ihtiyacı karşılayacak Locca isimli projelerinin bulunduğunu söyledi. Locca Projesi’nin 1+1 ve 2+1 dairelerden oluştuğunu ve satışlarının şimdiden tamamlandığını belirten Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “Bu projemizde 1+1 daireler 60, 2+1 daireler ise 90 metrekare. 2011’de başladık ve tek bloktan oluşan projemizi Ağustos sonunda teslim edeceğiz. Bu tür daireler genellikle yatırım amacıyla, kira gelirinden faydalanmak için tercih ediliyor. Özellikle üniversite öğrencileri ve çekirdek ailelerin tercih ettiği projeler ve 90 dairemizin tamamı inşaatımız sona ermeden satıldı.”
Oturmak için standart konut
Yatırım için küçük daireler tercih edilirken oturmak için standart ve konforlu konutların tercihinin sürdüğünü vurgulayan Kurt, bu nedenle her iki ihtiyacı da karşılayacak projelerinin bulunduğunu anlattı.

Eylül’den sonra 2 yeni projeye başlayacaklarına işaret eden Kurt, bunlardan bir tanesinin standart konut olarak nitelendirilen 3+1 ve 4+1 toplam 60 daireden oluşacağını söyledi. Kurt, Diğer projelerinde de yine 1+1 ve 2+1’lik konutları tercih edeceklerini belirtti.

Sektöre ilişkin değerlendirmeler de bulunan Hüseyin Koral Kurt, yapı denetiminin standartları kısmen de olsa artırdığını ifade etti. Ancak halen hazır beton kalitesinde sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Kurt, “Hazır betonlarda agrega kontrolü yapılmıyor. Bu nedenle beton standardı yetersizliği önemli sorun. Hazır beton firmalarının daha sıkı denetlenmesi lazım. Çok fazla beton firması açıldı standartlar düşürülmemeli” dedi.

Mersin’deki inşaat kalitesine de değinen Kurt, vakit kaybedilmeden kentsel dönüşümün başlaması gerektiğini söyledi. 30 yıl ve üzeri yapıların yoğunlaştığı Piri Reis, Pozcu Palmiye bölgesindeki dairelerin yıkılıp yerine yenilerinin yapılması gerektiğini dile getiren Kurt, sosyal alanları geniş, inşaat kalitesi yüksek dairelere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bu sayede hem Mersin ekonomisine hem de kentin görünümüne fayda sağlanacağını anlatan Kurt, ayrıca olası bir depremde ciddi bir can kaybının önlemesinde büyük rol oynayacağını vurguladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s