İDO’ya rakip geliyor!


İDO'ya rakip geliyor!

Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlayan İDO’nun uygulamalarına yönelik artan şikayetler üzerine şirkete rakip firma kurma fikri gündeme geldi

İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) özelleştirilmesinin ardından esnek fiyat politikası adı altında yapılan zamlar vatandaşı canından bezdirirken, yoğun şikayetleri dikkate alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa-İstanbul arasında deniz taşımacılığı için kolları sıvadı.

ŞİKAYETLER USANDIRDI

İDO’nun özelleştirmenin ardından Bursa ve çevre illerine yaptığı yolcu taşımacılığında gişe ve internet üzerinden alınan bilet uygulamasını kasıtlı olarak yavaşlattığı, vatandaşların daha pahalı olan ekspres bilete yönlendirildiği, astronomik zamlar gibi şikayetler, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. Bursa Büyükşehir Beylediye Başkanı Recep Altepe, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek, “İDO özelleştirilmeden önce hiçbir sorun yaşanmamıştı. Ama şu anda yoğun şikayetler alıyoruz. Biz insanımızın mağdur edilmesine seyirci kalamayız” dedi. Yalova, Bandırma hatlarında da sıkıntı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, artık uygulamaya geçme aşamasındayız” diyerek kararlılıklarını vurguladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s