Swissotel’den Bodrum’a iki yeni otel…


Çağdaş Holding’in yatırımcı olacağı projelerden biri 2013 diğeri de 2014’te tamamlanacak. Turgutreis’teki otel 40 metrekarelik 66 oda ve süitin yanı sıra 85 – 274 metrekare arasındaki 72 rezidanstan oluşacak.

Swissotel’in Bodrum şehir projesinde ise 72 oda ve suit ile 60 rezidansyer alacak. Swissotel Hotels & Resorts Başkanı Meinhard Huck, “Bodrum’daki iki resort otel bu pazardaki varlığımızı tamamlayacak” dedi.

 Swissôtel’in Bodrum’da açacağı sahil resort’u Turgutreis’te deniz kenarında yer alıyor ve 2013 yılında hizmete girecek. İki katlı ana otelde, en az 40 m2’lik 66 oda ve süitle beraber, villa ve dubleks terasları bulunan 85 ila 274 m2 arasında değişen 72 rezidans yer alıyor.

Swissôtel’in şehir resortu ise Bodrum merkezine 10 dakika havaalanına ise 20 dakika uzaklıktaki Bodrum tepeleri üzerine inşa edilecek. 2014 yılından itibaren hizmet vermesi beklenen otelde 72 oda ve süit, 60 özel rezidans, üç restorant ve Pürovel Spa & Sport merkezi bulunacak.

Projenin sahibi ve geliştiricisi Çağdaş Holding’in Başkan Yardımcısı Çağdaş Çağlar, iki resort otel projesinin toplam yatırım maliyetinin 75 milyon Euro’yu bulacağını ve 20 yıllık bir anlaşmaya imza atıldığını söyledi.

Çağlar, “Türkiye’deki en hızlı büyüyen resort destinasyonunda, iki lüks otel projesiyle çeşitlenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu yatırımda marka ortağımız Swissôtel Hotels & Resorts ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Swissôtel Hotels & Resorts Başkanı Meinhard Huck ise yeni projelere dair yaptığı konuşmada otel grubu olarak 20 yıldan fazla bir süredir Türkiye’de yer aldıklarını ve Bodrum’da açılacak yeni oteller ile birlikte Türkiye’deki mevcudiyetlerini artıracaklarını kaydetti. Huck şöyle devam etti:

“AVRUPA’DAN BODRUM’A DİREKT UÇUŞLAR LAZIM”

“Türkiye son yıllarda turizm açısından çok şey kazandı. Bodrum, o bölgeye açılmamız açısından katalizör görevi görüyor. Bir yere belirli bir kaliteyi getirdiğiniz zaman farklı kişiler seyahat edebiliyor. Türkiye’de erişilebilirlik açısından daha fazla havaalanı açılıyor ve Avrupa’dan buraya direkt uçuşlar yapıldığı takdirde buradaki potansiyel daha da artacaktır.”

“KARADENİZ’DE 4-5 OTEL AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Huck, basın toplantısında yeni yatırımlara ilişkin sorulan bir soruyu ‘Karadeniz’de 4-5 otelimiz olacak. Tam yeri belli değil ama 5 proje üzerine çalışıyoruz. Türkiye kıyılarında mı olacak yoksa başka bir ülkenin mi bunu bilemiyorum ancak çalışmalarımız devam ediyor’ şeklinde yanıtladı.

RAFFLES İSTANBUL’A GELİYOR

Resort projelerin hayata geçmesi için çalıştıklarının altını çizen Swissôtel Hotels & Resorts Başkanı Meinhard Huck, İstanbul’da yeni proje düşünmüyoruz ancak Raffles oteli açacağız. Zorlu Center’ın orada düşünüyoruz” dedi.

MEKKE, ÇİN, HİNDİSTAN VE ORTADOĞU’DA BÜYÜME STRATEJİSİ

Temmuz ayında Mekke’deki otelin ilk 700 odasının devreye gireceğini belirten Huck, Ortadoğu’da ve Hindistan gibi başka ülkelerde de yeni resort yatırımları yapacaklarını açıkladı.

Tayland Phuket’te bir resort oteli satın aldıklarını belirten Huck, yakın zamanda Çin’de yapacaklarını resort projesine dair kamuoyunu bilgilendireceklerini de kaydetti.

Alişan ÖZKAN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s