Rahmi Koç Müzesi tarihi teknelerle Haliç turuna bekliyor


 

 

Rahmi Koç Müzesi ziyaretçilerini sıcak yaz günlerinde Liman II Buharlı römorkörü ve Kont Ostrorog teknesiyle keyifli Haliç turlarına bekliyor.

Rahmi Koç Müzesi’nin sıcak yaz günlerinde ziyaretçilerine sunduğu farklı ve keyifli aktivitelerden biri olan Haliç turlarında hafta içi Kont Ostrorog isimli balıkçı teknesi, hafta sonları ise Liman 2 isimli tarihi buharlı römorkör kullanılıyor.

Tarihi bir balıkçı teknesi olan Kont Ostrorog ile yapılan Haliç turları, müze rıhtımından haftaiçi 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 ve 16.00 saatlerinde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli turun fiyatı ise yetişkinler için 5 TL, öğrenciler için 3 TL. 1950’lerden itibaren balıkçılıkta takaların yerine kullanılmaya başlanan alamatra türü teknelerin güzel bir örneği olan Kont Ostrorog, gördüğü restorasyon sonrasında Rahmi M. Koç Müzesi ziyaretçileriyle buluşuyor.

İstanbul’da çalışır durumda bulunan son iki buharlı gemiden birisi olan, 1936 Hollanda yapımı tarihi buharlı römorkör ‘Liman 2’ ile yapılan geziler ise hafta sonları gerçekleştiriliyor. Hafta sonları 13.00, 14.30, 16.00 ve 17.30 saatlerinde müzenin rıhtımından başlayan ve 40 dakika süren bu turla Haliç’in eşsiz kıyılarını keşfetme fırsatı yakalamak mümkün. Liman II römorkörü çalışmadan bir gün önce kömür kazanı yakılarak istim tutması sağlanıyor.

Müzenin gözde ziyaret alanlarından biri olan Fenerbahçe Vapuru, uzun müze turu sırasında kısa bir mola vermek isteyen ya da dışarıdan sadece çay keyfi yapmak için gelen herkesi büfesi ve muhteşem manzarasıyla karşılıyor. Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaretçi kabul eden Rahmi M. Koç Müzesi, arkadaşlarla toplanmak, kitap okumak veya denizin tadını çıkarmak için vapurda vakit geçirme imkânı sunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s