Çalık elektrik dağıtımda % 20’yi hedefliyor


 

Çalık YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, grubun elektrik dağıtımında yüzde 4 olan pazar payını ilk etapta yüzde 20’ye çıkarmayı planladığını söyledi

Elektrik dağıtımında dünya modeli olmak parolasıyla Yeşilırmak Elektrik Dağıtım’ı alan hedef büyüttü. Çalık Yeşilırmak Elektrik Dağıtım (Çalık YEDAŞ) Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, grup olarak elektrik dağıtımında yüzde 4 olan pazar paylarını ilk etapta yüzde 20’ye çıkarmayı planladıklarını söyledi. Samsun, Ordu, Amasya, Sinop ve Çorum illerinin elektrik dağıtımını yapan Çalık YEDAŞ’ın Genel Müdürü Türkoğlu, yıllık 5 milyar kilovat tüketimi olan Kosova Elektrik’in ihalesini de Limak Grubu ile birlikte yüzde 50-50 ortaklıkla aldıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Buradaki kayıp-kaçak oranı yüzde 40’larda ve bizim burada yapacağımız her türlü iyileştirme bize kâr olarak yansıyacak. Yaklaşık 100 milyon euroluk yatırım gerekiyor.” Türkoğlu, Yeşilırmak’ta kayıp kaçak oranını 5 puan düşürdüklerini belirtti.

‘BÖLGENİN İHTİYAÇLARINA DUYARLILIK GÖSTERİYORUZ’
Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, tüm kadrolarıyla bölge insanının enerjisini harekete geçirmek isteyen Çalık YEDAŞ’ın bölge ihtiyaçlarına büyük duyarlılık gösterdiğini söyledi. Çalık, “29 Aralık 2010’da YEDAŞ’ı devraldığımızda sorumluluğumuzun sadece elektrik dağıtım hizmetiyle sınırlı olmadığını bölge halkı ile kaynaştıkça daha da artacağını biliyorduk. Büyük incelikle tasarlanan sosyal sorumluluk projelerinin sadece bölgesel ve ulusal düzeyde değil, uluslararası alanda ses getirecek değerde olduğunu sizler de göreceksiniz. Bu dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen güçlü kuruluşların ve kadroların Türkiye’de neler yapabileceğinin göstergesidir” dedi.

MEHMET NAYIR

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s