Bodrum’da dev kapışma!


3,İhaleye, Torunlar GYO ve Rixos’un patronu Fettah Tamince’nin ortak olduğu Sembol İnşaat birlikte teklif verdi. Turistik tesis yapımına uygun olan arazi için açılan ihalenin sonucu 12 Temmuz’da açıklanacak

Maliye Bakanlığı’nın Bodrum’da satışa çıkardığı 678 dönümlük dev araziye inşaat sektörünün en büyüklerinden Torunlar GYO ve Rixos’un patronu Fettah Tamince’nin ortak olduğu Sembol İnşaat birlikte teklif verdi. Bodrum’un Gölköy bölgesinde bulunan arazi tam 678 bin 963 metrekare. Cennet Koyu’nun sağında yer alan yarımada üzerinde herhangi bir yapılaşma veya tarımsal faaliyet bulunmuyor. Turistik tesis yapımı için uygun olan araziye toplam 9 firma teklifte bulundu.

Kimler teklif verdi?

Araziye teklif veren firmalar şöyle: AGT Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş., TMC Mazıdağı Fosfatları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gemlik Gübre Sanayii A.Ş., Tutis Turizm Ticaret Seyahat A.Ş., İç-Me Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sigma Kalite ve Yönetim Danışmanlığı İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti., NATA İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş., Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi A.Ş., Torunlar-Sembol Ortak Girişim Grubu.

Torunlar GYO en son Paşabahçe’de Tekel’in arazisi için açılan ihaleyi 355 milyon lira ile kazanarak kamuoyunun gündemine gelmişti. Bu araziye otel yapmayı planlayan şirket toplam 3.8 milyar liralık bir gayrimenkul portföyünü yönetiyor.

Ali Sami Yen’in büyük ortağı

Portföyünde halihazırda 5 alışveriş merkezi bulunan Torunlar GYO, İstanbul’un dev projelerinden biri olan Mall of İstanbul’un yapımına da devam ediyor. Ayrıca Torunlar GYO, Ali Sami Yen projesinin büyük ortağı. Rixos’un patronu Fettah Tamince ve Aytekin Gültekin ortaklığında 2000 yılında kurulan Sembol İnşaat ise özellikle yurtdışında büyük projelere imza attı. Sembol İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Aytekin Gültekin yürütüyor. Sembol İnşaat, Kazakistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Hırvatistan ve Türkiye’de Rixos otelleri başta olmak üzere onlarca projeyi tamamladı. Şirketin Kazakistan ve Ukrayna’da halen devam eden çeşitli projeleri bulunuyor.

Kaynak : haber.gazetevatan.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s