İnci Grup, Fildişi Sahillerinde beton santrali kurma hedefinde


İnci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit İnci, farklı ülke ve farklı sektörlerde grubun adını dünya pazarlarında duyurmayı hedeflediklerini söyledi.

İnci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit İnci, farklı ülke ve farklı sektörlerde grubun adını dünya pazarlarında duyurmayı hedeflediklerini söyledi. İnci ayrıca, ilerleyen yıllarda grubun, halen inşaat, yapı malzemeleri ve tekstil alanlarında faaliyetlerini sürdürdüğü Fildişi Sahillerinde, hazır beton santrali ve taş ocağı tesisleri kurmayı planladıklarını da ifade etti.

Grup, faaliyetlerine 1994 yılında akaryakıt sektöründe başladı. 2000 yılında inşaat sektörüne adım atarak İnci Beton markasını bünyesine katan Grup, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerini daha sonra İnci Grup çatısı altında topladı. Halit İnci, “1994 yılından itibaren faaliyet alanını planlı bir şekilde genişleten İnci Grup, doğayı, kaliteyi, güveni, farklılığı ve müşteri memnuniyetini önemseyerek öncü gruplar arasında yer almayı başardı.

Hazır beton, inşaat, akaryakıt, makine, maden, sigorta aracılık hizmetleri ve dış ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren İnci Grup, yeni iş alanlarında yatırımlarını sürdürüyor” dedi.
İnci, “Fildişi Sahillerinde İnci Groupe adı altında 2009 yılından beri; öncelikle inşaat, yapı malzemeleri ve tekstil alanlarında faaliyetlerini sürdüren grup, ülkenin hem siyasi hem de ticari başkenti konumundaki Abidjan’da, üç yeni şirket açarak, İnci markasıyla oluşturduğu güveni ve tecrübesini dünya pazarlarına da taşıdı” diye konuştu. İnci ayrıca, ilerleyen yıllarda Fildişi Sahillerinde hazır beton santrali ve taş ocağı tesisleri kurmayı planladıklarını da söyledi.

Türkiye’de ve Fildişi Sahilleri’ndeki deneyimiyle, grubun hem farklı ülkelerde hem de farklı sektörlerde yatırım yaparak dünya pazarında da adını duyurmayı hedeflediğini kaydeden İnci, şunları söyledi: “Fildişi Sahillerinde, müteahhitlik hizmeti olarak ilk faaliyetimiz Türk Büyükelçilik konutunun restorasyon işi oldu. Ayrıca 30 adet villa, 48 adet daire projelerimizin de önümüzdeki haftalarda temeli atılacak. Bir de ithalat ve ihracat yaptığımız Indo Groupe firmamız var. Yine Fildişi Sahillerinde olan bir diğer şirketimiz de Indop Textile.

Indop Textile, hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteriyor. 550 metrekarelik bir alanda kurulu olup, Fildişi Sahillerinin önde gelen giyim markası olmayı hedeflemektedir. Bir de burada tüm operasyonlarımızın yürütüleceği genel merkez binamız bulunmakta. Bin 50 metrekare ve üç katlı olan bu binamızda bir adet showroom, İnci Groupe merkez ofisi ve lojmanlar yer almaktadır.”
Geçen yıl başladığı vakum makineleri üretimi ile grubun makine sektöründe de faaliyet göstermeye başladığını kaydeden İnci, “İnci Grup, faaliyet gösterdiği her sektörde olduğu gibi bu alanda da müşterilerinin memnuniyetine verdiği önemle başarı ve gelişimi sürekli kılabilmeyi hedefliyor.

Ayrıca İnci markasıyla oluşturduğu güveni, bulunduğu sektörlerdeki kanıtlanmış başarısını, kalitesini, uzman kadrosu ve çevreci yaklaşımını, 18 yıldır elde ettiği tecrübeyle sürdürmeyi ve marka değerini daha da artırmayı hedefliyor.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s