Kennedy Belediyesi Yüzme Havuzu


Tasarım: TFV Farrells

Yaklaşık 0.8 hektarlık bir alan üzerine yerleşmiş olan bu yeni bir havuz kompleksi, yapının inşaat sürecinde iki fazı içerecek bir gelişmeyle oluşturulmuştur. Çalışmaların ilk aşaması açık ikincil havuzu ve dinlenme havuzu inşaatı olmuş ve önce bu kısım tamamlanmış ve Mayıs 2011 açılmıştır. 2016 yılında tamamlanması planlanan çalışmaların ikinci aşaması, çok amaçlı yüzme havuzu, eğitim havuzu ve jakuzi gibi bölümler ise inşa edilmeye devam edecektir.

Yeni havuz kompleksi Kennedy şehrinin Praya ve Şing Sai yolları arasındaki kavşağında bulunmakta ve Sai Cheung Caddesinin Güneyi tarafından tesisin batı ucuna sınır vermektedir. Connaught Road West ve Kraliçe Road West yoluyla bu merkeze araba ya da tramvay ile yaklaşıldığında Kennedy kent merkezine de oldukça yakın bir konumdadır.

Tesisin komşu binaları ağırlıklı olarak 35 kat yüksekliğindeki konut kuleleridir. Tesisin Batıya doğru bir şehir bloğu boyunca uzanması ve deniz kıyısındaki Belcher Körfezi Parkı açık alanda toplum için düzenlenmiş önemli bir açık alan durumundadır. Bu bölgeden Kuzeye doğru, Sai Road Şing boyunca Victoria Limanı bulunur.


Yüzme havuzu kompleksi tarihi tramvay hattı ile tanımlanır. Bölgeye kolay erişilebilir mevcut kamu taşıma olanakları Kennedy merkezi ile alanı entegre eder. Tesis bir kamu yapısı olarak yerel topluluklara o bölgede yaşayanlara zenginleştirilmiş kamusal faaliyet sunmak üzere tasarlanmış yeni bir yüzme havuzudur.

Tasarım, yüzme havuzu ile birlikte soyunma odaları, kapalı ve açık yüzme havuzları, jakuziler, muhtelif dinlenme yerlerinden oluşan ikonik bir yapı gösterir. Temel tasarım konularından olmak üzere binanın şeffaflığı, mevcut görünümündeki sade ve kararlı tutumu, bitişik konut kulelerine duyarlılığı, Victoria Limanında çevresel olarak sürdürülebilir planlama çözümü sunması önem taşımaktadır.

Tasarım: TFV Farrells
Yer: Kennedy Şehir Praya,
Fotoğraflar: TFP Farrells, Marcel Lam
Proje Alanı: 11.782,0 m²
Yapı Mühendisi: AECOM (C & S) Ltd

Kaynak: Arch Daily

çeviri :mimdap

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s