İtalyan restoran devi Türkiye’de şube açıyor


Retail Platform ortaklığı ile Türkiye’de yatırım kararı alan İtalya’nın ünlü restoran zinciri Cuccio’s, ilk şubesini Kanyon’da açacak.

Sayime Başçı

İtalya’nın ünlü restoran zinciri Carluccio’s, Retail Platform ortaklığı ile Türkiye’ye geliyor. İlk şubesini Kanyon’da açmaya hazırlanan restoran için oldukça geniş bir alanda hummalı bir çalışma sürüyor. Yemek dışında farklı ürünlerin de satışa sunulacağı restoran, eylül ayında hizmete açılacak.

İngiltere’de 45 şubesi bulunan Carluccio’s ABD’de de çok sayıda şubeye sahip bulunuyor.  İtalyan devi, Türkiye’deki şubesi için Retail Platform ile el sıkıştı. Forever Man, Rex, Tresera gibi markalarla daha çok tekstil ağırlıklı olarak çalışan grup işbirliğine ilişkin detaylı bilgi vermezken tüm kariyer sitelerinde restoran ile ilgili nitelikli eleman ilanları yayınlandı.

Carluccio İtalya’da, markası Londra’da doğdu

Zincirin kurucusu ise İngiltere’de yaşayan ünlü bir İtalyan gastronom uzmanı. Antonio Carluccio, İtalya’da doğmuş ve mantar arama tutkusu ile bu alanda uzman olmuş bir isim. 1975 yılında Londra’ya taşınan Carluccio’nun restoran alanındaki şanı da bu tarihlerde yayılmaya başladı. İtalyan gastronomi hizmet için Commendatore Omri nişanını alan Carluccio’nun 13 de kitabı bulunuyor. Restoran ve kafe alanında önemli bir üne sahip zincirin bugün İngiltere dışında, ABD, Dubai, Katar, Kuveyt ve İrlanda’da da şubeleri bulunu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s