Has İnşaat Tuzla’ya Burj Dubai’nin benzerini yapacak!


 

Has İnşaat’ın ortaklarından Tuncer Satır, Tuzla Tersaneler Bölgesi’nde yatırımına başlayacakları yeni rezidans projesi için Dubai’deki ‘yelken Otel’den esinlendiklerini belirterek, ‘Şu anda farklı mimari gruplar bu tasarım üzerine çalışıyor

 

İlk markalı konut projesini geçen yıl Tuzla’da hayata geçiren Has İnşaat, önümüzdeki dönemde yeni projeleri ile sektörün önemli oyuncuları arasına girmeyi hedefliyor. Tuzla, Merter, Çamlıca, Silivri ve Çorlu’da arazileri bulunan şirket, bu yıl içinde Tuzla ve Merter projelerine başlamayı planlıyor. Has İnşaat’ın ortaklarından Tuncer Satır, Tuzla- Tersaneler Bölgesi’nde hayata geçirecekleri ticari alan ve rezidanslardan oluşacak proje için Dubai’deki Yelken otel’den esinlendiklerini söyledi.

Has İnşaat hakkında bilgi verir misiniz?
Has İnşaat AST Grubu bünyesinde kurulan üç ortaklı bir şirket. Metin Çağdaş ve Seyfullah İnan ile birlikte 2000’lerin başında kurduk şirketi. Tuzla ve Kağıthane bölgesindeki yap-sat projeleri ile girdik sektöre. İlk markalı konut projemiz de Millenium Park oldu.
Tamamı satıldı mı Millenium Park’ın? Fiyatlar nasıl?
Yüzde 95’i satıldı.  Millenium Park’ta 3 çeşit villa var. Her villanın kendine ait havuzu var. Fiyatlar 650 bin dolar ile 900 bin dolar arasında değişiyor.
Bu yıl başlayacak yeni projeleriniz var mı?
Bizim bundan sonraki hedefimiz yine bu tarz markalı projelerle sektörün önemli oyuncuları arasına girmek. İstanbul’da tüp geçit, 7 tepe 7 tünel gibi çok büyük projeler var. Biz bu projelerin bulunduğu lokasyonların çekim merkezi olacağını düşünüyoruz. Planladığımız 3 yeni projemiz var. Bunlardan ilki Tuzla İçmeler’de Tersaneler Bölgesi’nde 50 bin metrekare kapalı alanlı konut artı ticari birimlerden oluşan bir proje olacak. Bölgenin tersane bölgesi olmasından yola çıkarak yelkenli bir gemi şeklinde bir bina yapmaya karar verdik.
Bu üç projenin toplam yatırım maliyeti ne olacak?
500 milyon TL’ye kadar çıkma potansiyelimiz var.
Başka arazileriniz de var mı?
Silivri Çorlu, Yalova civarında arazilerimiz var. Ancak planladığımız üç projeden sonra bu arazileri değerlendireceğiz.
500 milyon TL’ye kadar çıkma potansiyeli var
Tuzla dışındaki diğer 2 proje nerelerde olacak?
Merter’de de E-5 üzerinde 6 bin metrekare bir arazimiz var. Burada da rezidans ve ticari alanlardan oluşacak yüksek bir projemiz olacak. Bir de Büyük Çamlıca’ya giderken villa ve rezidanslardan oluşacak bir projemiz olacak. Her üç proje de 2013’te başlamış olacak.
350 konut ve ticari alanlar
Dubai’deki Yelken Otel gibi bir tasarım mı düşünüyorsunuz?
Evet Yelken Otel’den esinlendik, tasarımda ona da gönderme yapacağız. Şu anda farklı mimarlık ofisleri bunun üzerinde çalışıyor. Projelerden birini çizeceğiz. Henüz netleşmediği için maliyet hesabı yapmak zor ama 100 milyon TL civarında olur diye düşünüyoruz. İçinde 300-350 adet konut ve ticari alanlar olacak.
Şenay Büyükköşdere / Akşam
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s