Tepecik’teki hastaneler yıkılacak


İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun bu yılki üçüncü toplantısı, İzmir Vali Yardımcısı Şahin Aslan’ın başkanlığında yapıldı.

Bölge ve kurum müdürlerinin, kaymakamların, ilçe belediyelerinden yetkililerin katıldığı toplantıda kentin sorunları, aksayan yatırımlar ve nedenleri tartışıldı. Bir ay önce Samsun’dan İzmir’deki Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Abdülkadir Uraloğlu da toplantıda Konak Tüneli ile ilgili bilgi verdi. Toplam bin 570 metrelik çift tüplü Konak Tüneli’nin 16 metrelik bölümünün kazıldığını, köprü temellerinin atıldığını belirten Uraloğlu, imar planı projesinin Büyükşehir Belediyesi’ne sunulduğunu, onaylanmasının ardından önümüzdeki ay çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Toplantıda söz alan İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan da, Bayraklı’da yapılacak 2 bin yataklı, yatırım tutarı 1 milyar lirayı bulan sağlık kampüsünün ihalesi için sayının, 13 şirketten üçe düşürüldüğünü, Sağlık Bakanlığı’nın üç şirketten biriyle sözleşme yapmasıyla üç yıl sürecek inşaata başlanacağını anlattı. Özkan, Yenişehir’de bölgesindeki hastaneleri içine alacak kampüs için çalışmalara başlandığını, bölgedeki hastane binalarının yüzde 80’inin yıkılarak yenileneceğini söyledi.

Kaynak : Milliyet Ege

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s