Anadolu Yakası yeni bir business oteline kavuşuyor


Golden Key otelleriyle başlattığı butik otel zincirine yakın zamanda Gebze Sanayi Bölgesi’nde 13 milyon Euro yatırım maliyeti ile bir business oteli de dahil etmeyi planlayan Golden Key Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Uyar, “İlk yıl hedef yüzde 70 doluluk” dedi.

İlk otelini Bodrum’da açtıktan sonra kısa süre içerisinde kendi müşteri kitlesini oluşturan Golden Key Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Uyar, bu yılın sonunda Gebze Sanayi Bölgesi’nde 9-10 katlı ve 162 oda kapasiteli bir iş oteli ile şehir otelciliğine dahil olacak.

Yaklaşık 13 milyon Euro yatırım maliyeti ile hayata geçecek otelin toplam yatak sayısı 245 pax iken, azami konaklama kapasitesi 324 pax olarak belirtiliyor.

 

Work Inn adıyla hizmet verecek otelde toplam 1 adet kral dairesi, 6 adet apart, 22 adet suit, 26 adet executive, 105 adet standart ve 2 adette engelli odası yer alıyor.

Otel oda tipleri belirlenirken uzun boylu, sigara içen/içmeyen, engelli veya alerjisi olan misafirler de öngörülerek ihtiyaca uygun seçeneklerde oda tipleri oluşturulduğu bilgisini veren Uyar, Work Inn konseptinin “Otel Leed” yani yeşil bina sertifikası alan bir otel olacağını belirtti.

İLK YIL DOLULUK HEDEFİ YÜZDE 70

Otelin ilk yıl doluluk hedefinin yüzde 70 olduğu bilgisini veren Uyar, “Hedef pazarlarımız asıl olarak çevre fabrika ve şirketler olmakla birlikte uzak da olsa bu bölge ile iş yapan veya yapmayı planlayan yurt içi ve yurt dışı firmalar. Bunun yanında pek tabii ki Sabiha Gökçen Havaalanı’nı kullanan havayolu firmaları çalışanları ve yolcuları, çevre üniversiteler de hedef kitlelerimiz arasında sayılabilir” dedi.

OTELDE NELER BULUNUYOR

222 kuver kapasiteli 1 restaurant (Restaurantın içinde 2 adet özel yemek salonu ),bar, patisserie, sauna, buhar banyosu, masaj odaları, spor salonu ve açık havuz, 9 adet toplantı salonu.

 
Alişan ÖZKAN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s