Silikon Vadisi denize açılıyor


Yüzlerce teknoloji devine ev sahipliği yapan Silikon Vadisi’nde “Blueseed Co.” adıyla kurulan bir şirket yeni trendlerin peşinde koşmak için farklı bir yola başvurmaya hazırlanıyor. Ama Google’ın çalışma ofislerinden yola çıkılarak hazırlanan ofisler vadide değil, denizin üzerinde kuruluyor olacak

‘Googleplex’ olarak adlandırılan ofis sistemleri bir gemi düzeninde inşa edilecek. Bu girişimin sebebi çalışma vizesi sorunu yüzünden ABD’ye giriş yapamayan yabancı beyinleri vadiye çekmek.

bs5 0 0 Size620X414 e1341990506189 Silikon Vadisi denize açılıyor

ABD’de H-1B kodlu çalışma vizesinin yıllık kontenjanının kısa sürede tamamlanmasıyla ülkeye giriş yapmakta zorluk çeken mühendislerin ABD’ye giriş yapma hakkı olmaksızın pasaportlarıyla San Francisco açıklarında denizde yaşaması ve çalışmasına ortam sağlanacak.

 

Yabancı beyin savaşına giren Google, Apple, Facebook gibi devlerin yanı sıra platformda onlarca vadi merkezli şirketin ofis tutması bekleniyor.

google ship 2086493i e1341990728861 Silikon Vadisi denize açılıyor

Blueseed platformunun 1.000 çalışana ev sahipliği yapması planlanıyor. Buna karşılık otoriteler yine de bu operasyonla ilgili ABD’nin ‘girişimcilik’ vizesi adlı bir çalışma yapabileceğini anımsatıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s