Ukra TMSF’den 58 milyon TL’ye yeni arazi aldı


inşaat sektöründe başarılı projeleriyle kısa zaman içerisinde ismini sektörün üst sıralarına taşıyan Ukra İnşaat, TMSF’den arazi satın aldı. Yüzde 80 Ukra İnşaat, yüzde 20 Evra Group ortak girişimiyle 58 milyon TL’ye alınan arazinin satışı 25 Temmuz’da yapıldı. Ispartakule mevkiinde toplam 46 bin 245 metrekarelik üç parsel satın alan Ukra İnşaat, bölgede 1000 konutluk bir proje yapacak. Projenin temeli eylül ayında atılacak.

Hayata geçirdiği projeleriyle inşaat sektöründe kısa zamanda önemli bir yer edinen Ukra İnşaat yatırımlarına devam ediyor. Ispartakule mevkiinde yeni bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Ukra İnşaat, Evra Group ortak girişimiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Ispartakule’deki arazisini 25 Temmuz Çarşamba günü satın aldı.

Yüzde 80’i Ukra İnşaat ve yüzde 20’si Evra Group’a ait olan ortaklık girişimi, Ispartakule mevkiindeki TMSF arazisi için 58 milyon TL ödedi. Toplam 46 bin 245 metrekarelik üç parsel satın alan ortak girişim, bölgede 1000 konutluk proje yapacak.

Eylül ayının ilk yarısında projenin temelini atmayı planladıklarını aktaran Ukra İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Atila Yavuz, “Ukra İnşaat olarak bugüne dek hayata geçirdiğimiz tüm projelerde farkımızı sergiledik. Örneğin Esenyurt’ta ofis ve yaşam alanları sunduğumuz projelerimiz bulundukları bölgelerde çehrenin değişmesine olumlu etki etti. Şimdi yatırım rotamızı Ispartakule mevkiine çevirdik. Buradaki yeni projemiz de Ukra kalitesi ve güvencesiyle yaşam standardını yükseltecek” diye bilgi verdi.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s