XL Çatı Koruma Sistemi Hareket EdiyorGatwick airport, London, England


Mercedes-Benz Arena, Stuttgart, Germany

 

Britanya’daki bir alışveriş merkezinin yaklaşık 100 metre uzunluğundaki cam çatısının onarımı için Layher firmasının XL Çatı koruma sistemi kullanıldı. Hafif, kolay kurulabilen ve kötü hava şartlarına karşı etkin bir koruma sağlayan sistem, 40 metreye kadar olan çatı genişliğine izin verdiği gibi estetik görünümüyle de beğeni topluyor.

Onarım çalışmalarının etaplar halinde gerçekleştirilmesi, yaklaşık 35 metre uzunluğunda ve 22 metre genişliğinde hareketli bir çatı koruma sistemi kurulmasında etkili oldu. Az sayıda insan gücüyle çalışabilen bu sistem, sadece inşaatın hızla devam etmesini değil aynı zamanda vincin cam parçalarını çabuk kaydırmasına da olanak tanıyor. Bütün alanın kaplanmaması sayesinde bölümlerin komple sökülüp tekrar takılmasına gerek kalmıyor.

Alışveriş merkezinin işletmecileri için korumalı yapının pek çok ekonomik avantajları bulunuyor. Kolay kurulumu sayesinde, koruma sistemi çok kısa bir süre içinde iskele alınlıklarından kuruluyor ve böylece hava muhalefetinden dolayı oluşacak aksamaları ortadan kaldırıyor. XL Çatı koruma sistemi kumaşının ışığı geçirebilen yapısı sayesinde gün ışığından faydalanılıyor ve ekstra yapay ışıklandırmaya gerek duyulmuyor.

Alışveriş merkezine kurulan hareketli çatı sistemi sayesinde daha az destek iskele kuruldu ve böylece, otopark alanında daha fazla ziyaretçi park yeri oluşturuldu. Alışveriş merkezindeki çalışmalar ise en korunaklı şekilde devam etti.

Layher Çatı koruma sistemleri XL – Avantajları:

  • 40 metreye kadar çatı genişlikleri,
  • Yüksek kar ağırlığı taşıma kapasitesi (yaklaşık. 1,0 kN/m²),
  • Planörlerin çabuk ve kolay giydirilmesi,
  • Bütün Layher iskele sistemlerine uyumu,
  • Hareketli versiyon olarak mümkün oluşu.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s