İDO’da ilginç yasak


Özelleştirilme sonrası uyguladığı fiyat politikası ile yoğun eleştiriler alan İstanbul Deniz Otobüslerine, şimdi de ‘’Şarap yasağı’’ geldi. Kabataş’tan Burgazada’ya gitmek isteyen ve çantasında 4 şişe şarap olan bir kadının, İDO görevlilerince engellendiği öne sürüldü.

Olay Milliyet Gazetesi yazarı ve ünlü gurme Vedat Milor tarafından gündeme getirildi. Milor bu konudaki köşe yazısında ‘’ Ceren Sungu, Kabataş’tan deniz otobüsüne binip adaya benim evime geliyor. Yanında dört şarap taşıyor. İDO’dan içeri almıyorlar şarap var diye. Üstelik de oradaki görevli kızcağıza bağırıp onu azarlıyor.

Suudi Arabistan ya da İran’da mıyız kardeşim? Yasak mı evine şarap götürmek? İsteyen İstanbul’da alışveriş yapıp dönüşte evine yiyecek-içecek götüremez mi?. Büyükşehir, İDO’yu yeni sahiplerinden daha iyi yönetiyordu’’ dedi.

İDO ‘’Yaza Merhaba” sloganıyla uygulamaya koyduğu yeni tarife ile de tepki almıştı. Özelleştirmeden önce Yenikapı-Bandırma feribot seferlerinde 125 TL olan sürücü dahil otomobil bilet ücreti, özelleştirmenin ardından, önce 200 TL’ye sonra da 228 TL’ye yükseltmişti. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ı özür dilemek zorunda bırakan İDO, daha sonra fiyatı özelleştirme öncesi ücretin de altına çekmişti. İDO, 861 milyon dolarla Tepe-Akfen-Souter-Sera Ortak Girişim Grubu tarafından satın alınmıştı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s