Kuruçeşme Arena’yı aldı, Mandarin’le otel yapacak


Astaş Holding, 15.000 m2 alana sahip 200 metreye yakın Boğaz cephesi olan araziyi iki yıl süren görüşmelerin sonunda satın aldı.

 

İSTANBUL – Astaş Holding turizm alanında yatırım yapmaya devam ediyor. Astaş Holding, 31Temmuz 2012 Salı günü İstanbul Boğazı’nda bulunan 15.000 m2’lik Kuruçeşme Arena arazisini satın aldı. İki yıldan bu yana mal sahipleri ile görüşme maratonunu sürdüren Vedat Aşcı, araziyi Astaş Holding Grubu’na ait olan Esta şirketine dahil etti. Astaş Holding, 15.000 m2 alana sahip 200 metreye yakın Boğaz cephesi olan araziye inşa edeceği otel için Mandarin Oriental Hotel Group ile işbirliği yapacak.
200 metreye yakın Boğaz cephesine sahip araziye yapacağı otel için yine Mandarin Oriental Hotel Group ile ortak proje geliştiren Astaş Holding,  uluslararası sermayenin de Türkiye’ye yatırım yapmasını sağlayacak.
Astaş Holding, Kuruçeşme’de gerçekleştireceği otel projesi dışında Sultanahmet’te de yine Mandarin Oriental Hotel Group ile bir başka otel projesi daha hayata geçirmeyi hedefliyor. Her iki projenin yatırım tutarı ise 500 milyon dolar olarak öngörülüyor.
Mandarin Oriental ile birlikte yapacakları diğer yatırımlarla ilgili ipuçlarını veren Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:
“Dünyanın en lüks otel işletme markalarından biri olan Mandarin Oriental Hotel Group’un şu an 28 ülkede 45 oteli bulunuyor. Hong Kong merkezli, efsanevi servisleriyle tanınan lüks otel grubunu Türkiye’ye getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum’da başlayan işbirliğimizi İstanbul’a taşımaya karar verdik. Satış sözleşmesini tamamladığımız Kuruçeşme-Arena arazisinde inşa edeceğimiz otel projesinin dışında Sultanahmet’te gerçekleştireceğimiz otel projesinde de yine Mandarin Oriental Hotel Group ile işbirliği yapıyor olacağız. İki proje için toplamda 500 milyon dolar yatırım tutarı ön gördük. Bunun dışında Mandarin Oriental Hotel Group ile Türkiye dışında da projeler geliştirme konusunda prensip anlaşmasına vardık. Sadece dünyanın en önemli lüks otel markasını Türkiye’ye getirmiş olmakla kalmadık, aynı zamanda yabancı sermayenin Türkiye’ye yatırım yapması için de zemin oluşturmuş olduk. Astaş Holding olarak lüks gayrimenkul projeleri geliştirmeye ve ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Etiler, Ulus, Beşiktaş bölgesinde ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi planlıyor, Türkiye’nin ekonomik ve politik gelişmelerine güveniyoruz. Yatırımlarımızı, dünyanın bir çok yerinden teklif gelmesine rağmen, öncelikli olarak ülkemizde yapıyoruz ve dünyanın en varlıklı aileleri, jet seti, devlet başkanlarının kalacağı mekanlar yaratıyoruz. Önümüzdeki üç-dört yıl içerisinde 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı düşünüyoruz.”
Lüks gayrimenkulde marka
Astaş Holding’in Kempinski Residences Astoria, Bellevue Residences Managed by Kempinski ve Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski ile devam eden lüks gayrimenkul projeleri bulunuyor. Firma, Şubat 2012’de imzaladığı sözleşme ile Bodrum’un Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 600.000 m2’lik arazide Mandarin Grubu’yla villa, rezidans ve lüks resort otel projesini hayata geçirdi. Bodrum’u dünyanın en lüks resort destinasyonları listesinde en üst sıralara taşımayı hedefleyen Astaş Holding, Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum’da başlayan işbirliğini iki farklı noktada olmak üzere İstanbul’da da devam ettirecek.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s