Renaissance İstanbul Bosphorus açıldı..


 

İstanbul Yeşilköy ve Erzurum’dan sonra üçüncü otel yatırımını gerçekleştiren Polat Holding, 24 yıldır faaliyette olduğu turizm sektöründe ilerlemeyi hedefliyor. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, dünyada 3 bin otele sahip ve Renaissance markasını çatısı altında bulunduran Marriott’un ‘kartopu’ gibi büyüdüğünü belirterek, “Marriott ile yaptıkları anlaşmayla İstanbul’da fırsat buldukça yeni oteller açacağız” dedi.

2.5 senede açıldı…

İbrahim Polat, 2008’de araziyi satın aldıklarını belirterek, “Araziyi satın aldığımız kişi de burada otel yapılmasını istiyordu. Ruhsatları da alınmıştı, temeli atacak şekilde araziyi satın aldık ve hemen çalışmalara başladık. Türkiye’de inşaat yapmak kolay ancak bürokrasi var. Eğer bürokrasi olmasaydı oteli 18 ayda oteli açardık” diye konuştu. Toplam 212 odalı otelde, 26 suit ve başkan suiti de bulunuyor. Konaklama fiyatlarının 200 ile 2500 Euro arasında değiştiği otelde, akıllı bina özelliklerine sahip. LEED sertifikası için başvuruda bulunulan otelin halıları, duvar kaplamaları yanmaz malzemeden yapıldı. Otelde, geçtiğimiz günlerde yanan Polat Tower’daki gibi can güvenliğini öne çıkaran otomasyon sistemi bulunuyor.

5 yıldızlı oteli satacak…

Polat Holding’in otel yatırımları hakkında bilgi veren Mali İşler Grubu Başkanı Baran Demir, İstanbul’da Basın Ekspres yolu üzerinde otel inşa ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “212 Alışveriş Merkezi’nin yanındaki arazide 380 odalı 5 yıldızlı bir otel projesi yapıyoruz. Yeşilköy’deki otelimize yakın durumda bulunduğu için bu oteli anahtar teslimi olarak satmak istiyoruz. Bu proje için 200 milyon dolar fiyat belirledik.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s