40 milyar dolarlık adamla antlaşma…


Türkiye, dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Brunei Sultanlığıile ekonomik ticaret ve teknik işbirliği antlaşması imzaladı. Petrol varlığı sayesinde 40 milyar dolar serveti bulunan Brunei Sultanı Hasansal Bolkiah’ın ülkesiyle, enerji, inşaat, tarım, sanayi, kültür ve turizm alanlarında işbirliği yapılacak. Antlaşmaya konan bir madde ile Brunei’ye, ‘’En çok kayırılan ülke statüsü’’ de verildi. Kanun tasarısı haline dönüştürülen anlaşma, TBMM’ye gönderildi.

7 BİN ARABASI VAR
Brunei Sultanlığı, Güneydoğu Asya’daki Borneo adasında 147 bin kilometrekarelik ve 400 bin nüfuslu küçük ülke olarak yer alıyor.

Altın kaplama bir Boeing 747 uçağı ile 6 küçük uçağı, 2 helikopteri olan Brunei Sultanı Bolkiah’ın, biri altından 7 bin de arabası var. Sultanın garajında 1.574 adet Mercedes, 604 adet Rolls-Royce, 452 adet Ferrari, 209 adet BMW, 179 adet Bentley, 21 adet Lamborghini, 134 adet Koenigseggs ve 11 tane de Aston Martin bulunuyor. Sultan Bolkiah, bin 188 odası, 290 banyosu 5 yüzme havuzu ile toplam 200 bin metrekarelik alana kurulu dünyanın en büyük sarayında yaşıyor.
GAZETEPORT

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s