Küvete dolap ve raf ekledi


 

 

Banyoda, rahat ve daha kullanışlı bir ortam sağladı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 dönümü kapalı, 10 dönümü açık alan olmak üzere, toplam 20 dönüm alana kurulu tesislerinde İnterduş ve İnterküvet markalarıyla duş kabini, duş teknesi, banyo küveti, jakuzi, kompakt duş imalatı yaptıklarını aktaran Diston Duşakabin Küvet Banyo Malzemeleri Genel Müdürü Veysel Demir, 250 çeşit ürün gruplarının olduğunu ve imalatlarının yaklaşık yüzde 40’nı yurtdışına ihracat ettiklerini kaydetti. Küvetin alt kısmına raf ve dolap yerleştirerek bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Demir, “Banyo bir dairede en çok kullanılan yaşam alanlarından biridir. Biz de iki yıllık bir Ar-Ge çalışmasından sonra banyoda rahat ve daha kullanışlı bir ortam yaratmak için küvetlerin atıl durumda olan ön ve yan taraflarına banyo dolabının tüm özelliklerini içinde barındıran sürgülü çekmeceler, raflar ve dolaplar monte ederek sektöre yeni bir soluk kazandırdık” dedi. Demir, bu yeni ürün ile 2012 yılında Türkiye’nin yanı sıra yurtdışı pazarındaki paylarını da en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ayrıca küvet ve duştekne ön panellerinde de birçok değişikliğe gittiklerini aktaran Demir, İnterduş Yaşanan Banyo’ sloganıyla hem görselliği hem kullanılabilirliği hem de kaliteyi ön planda tuttuklarını dile getirdi. Dekoratif yüzey kaplama seçenekleriyle banyo seramiğine uyumlu altın sarısı ve ahşap desen kaplamalar uyguladıklarını anlatan Demir, ahşap kaplama desenlerle mevcut kompaktlarında bir sauna ortamı yaratmak istediklerinin altını çizerek, “Kullandığımız malzemeler çok özel ürünlerden yapıldığı için su ve neme çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kesinlikle sudan etkilenmeyen özel bir üründür” dedi.

Yıllık üretim kapasitelerinin ortalama 230 bin adet olduğunu aktaran Veysel Demir, ürettikleri bütün ürünlerde kapasiteyi yüzde 30 artırmayı hedeflediklerini belirtti. İmalatlarının yüzde 40’ını ihraç ettiklerini vurgulayan Demir, Kuzey Irak başta olmak üzere; Suriye, Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Yunanistan, İtalya, İngiltere ve Hollanda dahil 17 ülkeye ihracat yaptıklarının altını çizdi. Avrupa ülkelerine ürünlerini pazarlayabilmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Demir, “Özellikle son ürettiğimiz ürünün Ar-Fe çalışması iki yıl sürdü. Bu işin görselliğinde ve dizaynında çok büyük bir emek var. Çekmeceli-raflı-sürgülü sistemli küvetlerin yanı sıra banyo kopmaktı duşkabini ve banyo dolabını bir bütün olarak tasarlayarak dünyada yine benzeri olmayan yeni bir ürün geliştirdik. Tüm bu ürünlerin Ar-Ge çalışması yapılarak ürün buluş patenti, endüstriyel tasarımı ve faydalı model belgeleri alınarak koruma altına alındı. Bu ürünlerin sektöre getirdiği yeniliklerle birlikte dünyada ilk olma özelliğini taşıyor” ifadesini kullandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s