Süpermarketten mortgage kredisi!


İngiliz süpermarket zinciri Tesco, pazartesi gününden itibaren müşterilerine konut kredisi verecek

Türkiye’ye Kipa’yı satın alarak giren İngiliz süpermarket zinciri Tesco’nun sahibi olduğu Tesco Bank pazartesi günü ilk defa uzun vadeli ve ipotek karşılığı konut kredisi (mortgage) vermeye başlıyor.

5 sene sabit yüzde 3.89 faiz oranı ve yüzde 30 peşin ödeme koşullarıyla tüketiciye İngiltere ortalamasından çok daha avantajlı bir fırsat sunmayan banka, rekabet gücünü artırmak için farklı bir yönteme başvuracak. Buna göre krediyi alacak müşteri Tesco süpermarketlerinde indirim ve puan kazanma gibi fırsatlar sunan Tesco Clubcard sahibiyse her yaptığı 4 sterlinlik mortgage ödemesi için 1 puan kazanacak.

Tesco Bank yöneticisi David McCreadie “Bizim için en önemlisi ücret ve faizler. Puanları sadece müşterilerimize bizimle çalıştıkları için teşekkür etmek amacıyla veriyoruz” diye konuştu. Tesco 2008 yılında Royal Bank of Scotland (RBS) ile iştiraki olan bankanın tamamını 950 milyon sterline satın alarak şu anki ismini vermişti. O tarihten beri bankanın vereceği ilk konut kredisi İngiltere’de heyecanla bekleniyordu.
Anahtar Kelimeler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s