Ali Sami Yen’de inşaat başlıyor


Mecidiyeköy’de eski Ali Sami Yen Stadyumunun arazisine yapılacak proje ile ilgili yapı ruhsatı onaylandı.

 

 Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirecek projenin yapımı, ruhsatın alınmasını takiben başlayacak.
Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan proje, ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşuyor. İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Mecidiyeköy’e modern bir kent meydanı kazandıracak proje, yeşil alanlarının yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Torunlar GYO-Torun Yapı- Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı ile hayata geçirilecek projenin ön satışlarına da önümüzdeki dönem başlanacak.
Projenin toplam yatırım tutarı arsa maliyeti dahil yaklaşık 1 milyar TL olarak hesaplandı. Üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzeri inşaat alanına sahip 3 bloktan oluşan projenin 2 bloku 43 katlı rezidans, 1 bloku ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşacak.
Üç blokun tüm cepheleri, başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizi’ne kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlarına taşıyacak. Modern yaşamın tüm taleplerine cevap verecek donatı ve özelliklerle muhteşem bir görüş açısına sahip rezidanslar 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli metrekarelerde dairelerden oluşacak.
% 65 Torunlar GYO, % 30 Torun Yapı ve % 5’i Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığında TOKİ ile gelir paylaşımı esası ile hayata geçirilen ve İstanbul için bir prestij projesi olmaya aday projenin 2014 yılı son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s