Wellborn, Kocaeli’nin iş oteli olacak


İşadamı Haluk Ulusoy tarafından Başiskele’de yapımına başlanan Wellborn Luxury Hotel’de sona yaklaşılıyor. 22 bin metrekare alandan oluşan 5 yıldız konseptindeki otel, Kocaeli’nin en prestijli iş oteli olmaya aday.

Toplam 12 milyon euroya mal olması beklenen otelin sık seyahat eden işadamlarının istek ve beklentilerine göre tasarlandığını ifade eden Wellborn Luxury Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ulusoy, konfor ve hizmet kalitesinde iddialı olduklarını söyledi. 500 kişi kapasiteli dev toplantı salonunun yanı sıra  14-100 kişilik farklı büyüklüklerde toplam yedi adet A plus toplantı salonunun yer aldığı otelin özellikle kongreler için doğru bir adres olacağını iddia eden Ulusoy, 142 odalı otelde kral dairesi ve balayı odasının da büyük beğeni toplayacağını ileri sürdü.

Söz konusu yatırımı gerçekleştirmeden önce Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesine bir anket çalışması yaptırdıklarını ifade eden Ulusoy, raporda ilde önemli açığı kapatacak bir otele ihtiyaç duyulduğunun gün yüzüne çıktığını ifade etti.

Doğru ve bilimsel imkânlardan yararlanarak bir şeyler üretme niyetinde olduklarını kaydeden Ulusoy, “Biz bu raporu hazırlatırken vazgeçme safhasında zaten 1 milyon euro harcamıştık. Burada önemli olan Japonya’dan mimar getirip oteli yaptırmak değil, başarılı bir hizmet kalitesini sürdürülebilir kılmak. Bir işadamı seyahatlerinde hız, güven, konfor ve rahatlık arar. Biz de bu noktada, sektörde çeyrek asrı aşkın tecrübeye sahip profesyonel insanları bünyemize katarak, bir işadamının ihtiyaç ve beklentilerine göre hizmet standartlarımızı belirledik. İşadamı buraya geldiğinde sekreteryasından ofis ihtiyaçlarına kadar kendini ofisinde hissederken, aynı zamanda ev konforunu ve rahatlığınıda bulacak” dedi.

Kendisinin dördüncü kuşak İzmit’li olduğunu dolayısıyla inandığı ve güvendiği şehre yatırım yaptığını anlatan Ulusoy, Kocaeli’nin gerek sosyal gerekse ekonomik anlamda yaşanabilir bir kent olma özelliliğini her daim koruyacağını vurguladı. Özellikle 2023 hedefleri doğrultusunda şehre ve yöneticilerine önemli görevler düştüğünü kaydeden Ulusoy, “Dünyanın en önemli sermaye merkezlerinden biri İstanbul olduğuna göre ona en yakın doğru adres de Kocaeli olacaktır. Burada çevre bilinci hızla gelişiyor, bölgemizde denizimiz temizleniyor.

Sadece askeri ve ticari değil sosyal önemi de olacak buranın. İstanbul’da artan marine yatırımları kentimize de olumlu yansıyacak. Otelimizin önünde mendireğimiz var. Buraya gelmelerini sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s