Güzelyalı Yat Limanı Paylaşılamıyor!


Bütçesi Tarım Bakanlığı tarafından karşılanarak DLH ile ortaklaşa 1994 yılında inşa edilerek Güzelyalı Belediyesi’nin kullanıma bırakılan Güzelyalı yat limanı, belde belediye statüsünün sona ermesi sonucu Su ürünleri kooperatifi, Mudanya Belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü arasında bir türlü paylaşılamıyor.
Kurumlar karşı karşıya
200 yat kapasiteli limanda farklı boyutlarda yat, tekne, yelkenli gibi deniz taşıtlarına hizmet veren yat limanında toplanılmak istenilen ücret bedelleri, kurumları karşı karşıya getirdi.
Su Ürünleri Kooperatifinin bulunduğu limanlarda kullanma haklarının kendilerinde olduğunu öne sürerek, işletme haklarının kendilerinde olduğunu iddia eden kooperatif yetkilileri bu haklarını elde tutabilmek için girişimlerde bulunduklarını, Maliye Bakanlığının Tarım Bakanlığına Güzelyalı yat limanının son şeklini verdiği duyumları da aldıklarını ifade ettiler.
Güzelyalı Belediyesi’nin kapatılması sonucu limanın işletme haklarının kendilerinde olduğunu ileri süren belediye ise 2011 yılından beri öne sürülen yasal düzenlemeler sonuçlanmadığı için yat sahiplerinden ücret tahsil edemiyor.

 

 

E.D.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s