Erdoğan’ın Bahsettiği Kadıköy Projesi


Kadıköy 60 bin metrekarelik yeni meydanına kavuşuyor. Meydanda iskeledeki otobüs ve dolmuş duraklarının bulunduğu alan da yayalaştırılacak. Batı tarafta dolmuş ve taksiler için duraklar yapılacak. Kadıköy metrosunu kullananlar araç trafiğine girmeden deniz iskelelerine, dolmuş ve taksi duraklarına ve otoparka rahatça erişebilecek

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Kadıköy-Kartal Metro Hattı’nın açılış töreninde bahsettiği Kadıköy’e yeni meydan projesiyle, Rıhtım Caddesi, Haldun Taner Tiyatrosu’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacak. Otobüs ve dolmuş durakları olarak kullanılan alanların da yayalaştırma bölgesine katılması ile İstanbul ve Kadıköy 60 bin metrekare büyüklüğünde yayalaştırılmış yeni bir meydana kavuşacak.

YAYAYA RAHAT ERİŞİM

Yayalaştırma projesine başlanmadan önce Albay Faik Sözdener Caddesi iki şerit gidiş, iki şerit geliş çalışacak şekilde yeniden düzenlenecek. Meydanın batı tarafında dolmuş ve taksiler için duraklar yapılacak, ayrıca Albay Faik Sözdener Caddesi üzerinde ve Haldun Taner Tiyatrosu’nun önünde indi bindi cepleri yapılacak. Yayalaştırılmış meydanla, Kadıköy Metro İstasyonu’nu kullanan yolcular araç trafiğine maruz kalmadan deniz iskelelerine, dolmuş ve taksi duraklarına ve otoparka rahatça erişebilecek.

İKİNCİ ETAP BİTTİ

Rıhtım Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla Kadıköy’e kazandırılacak 60 bin metrekarelik meydan, ikinci etapta İskele’den Haydarpaşa’ya olan bantla bütünleştirilecek. İkinci etap projesi İstanbul tamamlandı. İskele ile Haydarpaşa bandının proje sahibi Aartı Planlama Peyzaj Mimarlık’tan Doç. Dr. Mehmet Ali Yüzer, Başbakan’ın söylediği meydanla, kendilerinin projesini yaptığı bölümün önümüzdeki dönemde bütünleşeceğini belirterek, projelerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Koruma Kurulu tarafından onaylandığını söyledi. Yüzer, projelerinde kafeteryaların, oturma yerlerinin olduğunu da belirtti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Erdoğan , Kadıköy-Kartal metro hattının açılışında yaptığı konuşmada, Kadıköy’e yeni meydan projesinden de bahsederek, Rıhtım Caddesi’nin, Haldun Taner Tiyatrosu’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacağını, eski otobüs ve minibüs duruklarının olduğu alanın da yayalara açıldığını ifade etmişti. Erdoğan, böylece Kadıköy’e 60 bin metrekarelik bir meydanın kazandırılacağını da söylemişti.

Reklamlar
By 1eladenecli Posted in Proje Etiketler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s