Belek’teki tatil köyünü yıkıp yerine 150 milyon dolarlık lüks otel yapacak


Kaya Holding 2000’de hizmete açtığı Antalya Belek’teki Club Hotel Riu tatil köyünü yıkıp, yerine 150 milyon dolar yatırımla lüks turizme yönelik standartları daha yüksek bir otel inşa edecek. Yeni otel 2013 yazında açılacak

Türkiye’nin ağırladığı turist sayısında artış yaşanırken, özellikle lüksü gözleyen turiste sunulacak ürünlerin azlığı da dikkat çekiyor. 10 otele ulaşıp bir zincir haline gelen Kaya Holding de, Belek’te 2000 yılında açılışını yaptığı tatil köyünü yıkıp, yerine 150 milyon dolarlık yatırımla daha geniş bir lüks otel yapmak için  alışmalara başladı. Kasım ayında yıkılacak otelin Temmuz 2013’te açılması planlanıyor.
Turizmin başkenti Antalya’da orta segmentte birçok otel yatırımı bulunduğuna dikkat çeken Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya, “Buralarda turiste eksiksiz hizmet veriyoruz. Ancak daha zengin turisti de çekebilecek yatırımlar yapmalıyız” dedi.
STANDART ODADA JAKUZİ DE OLACAK
Türkiye’ye zengin ve lüksü isteyen turist akını yaşandığını belirten Kaya, bu nedenle henüz 12 yaşında olan Belek’teki Club Hotel Riu Kaya’yı yıkıp 600 odalık yeni otel yapmaya karar verdiklerini söyledi.
Eski otelin kasımda yıkılmasının ardından yeni tesisin yapımına başlayacaklarını ve 2013’te açmaya karar verdiklerini anlatan Kaya, “600 odanın 350’sini süit şeklinde yapacağız. Standart odalarımızda bile jakuziler bulunacak. 150 milyon dolara mal olacağını planlıyoruz” ifadelerini kullandı. Otele yönelik Avrupalı, Rus ve Türk turistler için ortak yer ayıracaklarını anlatan Kaya, Avrupa’dan turist getirilmesine yönelik İspanyol turizm devi RUİ ile özel bir anlaşmalarının bulunduğunu, Rusya ve Türkiye’deki pazarlamaları da kendilerinin
yapacaklarını anlattı.
İHALEYİ KAZANIRKSAK ERCAN HAVALİMANI’NI OTEL GİBİ İŞLETİRİZ
Faaliyette bulundukları inşaat ve turizm sektörlerinin yanı sıra yeni alanlara da girmeye karar verdiklerini anlatan Burak Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “1 aylık dönem içerisinde ihaleleri yapılacak Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı ve İzmir kruvaziyer limanı özelleştirmeleri için şartnameler aldık, bunlara teklif vereceğiz. Bu yatırımları eğer alırsak bizim için ilk ama 3 bin 500 çalışana sahip bir holding olarak sıkıntı çekmeyeceğimizi düşünüyoruz. Havalimanı işletmeciliğinde 300 odalı bir otelimizdekinden daha az personele ihtiyaç bulunuyor. Dolayısıyla bu havalimanını bir otel gibi işletiriz diye düşünüyoruz” diye konuştu. Bu  ihalelerde Limak, IC, TAV, Global gibi önemli gruplarla mücadele etmeyi beklediklerini ifade eden Burak Kaya, “Şu anda uluslararası piyasalarda kredi almak hem zor hem de çok pahalı. Biz grup olarak çok fazla  yeni sektöre girip risk almıyoruz. Dolayısıyla bu ihale için çok iddialıyız, kendimize çok güveniyoruz” ifadelerini kullandı.
(Ünsal Ereke/Habertürk)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s