Faik Akdil’in Belek’teki 5 yıldızlı tesisleri icra yoluyla 166 milyon TL’ye satıldı


Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden turizmci Faik Akdil’e ait Antalya’nın Serik İlçesi Belek Beldesi’ndeki Attaleia Holiday Village ve 5 yıldızlı Shine Luxury Hotel, bir bankaya olan kredi borcundan dolayı icra yoluyla 166 milyon liraya satıldı.

Serik 2’nci İcra Müdürlüğü tarafından geçen cuma günü Serik Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılan satışta Attaleia Holiday Village ve Shine Luxury Hotel için Antalya’da hizmet veren Concorde de Luxe Resort Otel teklif verdi. Denize sıfır turistik tesis, kredi borcu nedeniyle AK-ÖZ Turizm İnş. San. ve Tic. A.Ş. lehine 275 milyon lira geçici bedelle satışa sunuldu. Açık satışta, Concorde de Luxe Resort Otel adına firma temsilcileri 166 milyon lira teklif verdi. Attaleia Holiday Village ve Shine Luxury Hotel’in yetkilileri 7 gün içinde satışa itirazda bulunmadıkları taktirde, 10 gün içinde tesisin devri yapılacak.
TESİSİN GEÇMİŞİ 
 

Attaleia Holiday Village, 5 yıldızlı tatil köyü olarak 1993 yılında 100 dönüm alan üzerine kuruldu ve 1996 yılında hizmete açıldı. 5 yıldızlı Shine Hotel ise bodrum ve zemin kat üzerine 6 katlı olarak 70 dönüm alan üzerine 2008 yılında inşa edildi. Toplam 598 yatak kapasitesine sahip Shine Luxury Hotel, 2010 yılında hizmete açıldı. Tatil köyü ile birlikte toplam 455 metre kumsal plajı bulunan otelin içerisinde 16 tenis kortu, 1 mini, 1 normal futbol sahası, 1 büyük havuz, büyük havuz yanında 2 jakuzili havuz, 1 çocuk havuzu, bali havuzu, otopark alanı bulunuyor. Farklı özelliklere sahip ev ve tesislerin bulunduğu Attaleia Tatil Köyü ise toplamda 1000 yatak kapasitesine sahip. Tesisin içinde gölet, seralar, amfitiyatro ve gösteri alanı, havuz başı bar ile disko, basketbol, voleybol sahaları, dükkanlar, spor mağazası ile otel girişinde gösteri havuzları ve bu alanları bağlayan yaya ve gezi yolları bulunuyor

. (sondakika.com)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s