Yatırım yapacaklara önemli tavsiyeler!


Yapılan incelemelere göre yatırım amaçlı gayrimenkul alanlardan dükkana yatırım yapanlar daha kârlı çıkıyor. 3+1 dairelerde kira geliri ile yaklaşık 15-18 yılın maliyetini kurtarırken bu rakam dükkânlarda 10-12 yıla kadar düşüyor

İşlek caddelerde ve site bölgelerindeki dükkânlar kendini kısa sürede amorti ediyor. Emlak danışmanları, kâr için gayrimenkul alımına yönelen müşterilerine genelde dükkan almaları konusunda tavsiyede bulunuyor.

Ne Kadar Sürede Kendini Amorti Eder?

Uzun vadeli kar etmek isteyenler dükkanları tercih etmeli çünkü; bir ofis kendini yaklaşık 150-200 ayda, daire 200-250 ve dükkân da 130-150 ay arasında amorti ediyor. Bu açıdan dükkân alımı yatırımcılar için her zaman daha cazip hale geliyor.

Son dönemde yaşamak için de yatırım için de sıkça kullanılan stüdyo daireler de yatırımcıların ilgisini büyük ölçüde çekmeye başladı. Stüdyo daireler hem ucuz oluşu, hem kullanışlı oluşu hem de satarken kolaylık sağlaması açısından en sık el değiştiren emlak türlerinden biri.

Alacağınız stüdyo dairenin şehir merkezlerine yakın olması durumunda, kısa sürede verdiğiniz paranın karşılığını almanız da mümkün. Kısa sürede elden çıkarmayı düşünüyorsanız, satın aldığınız gayrimenkulün bulunduğu alana, çevresindeki sosyal olanak ve donatılara da en az aldığınız gayrimenkulün içi kadar önem göstermeniz gerekiyor.

Altyapı problemleriyle karşılaşmayacağınız alanlardan alacağınız gayrimenkullerle hem kullanım aşamasında rahat edebilir hem de satış sonrası sıkıntı yaşamazsınız. Tabi ki tüm bunların yanında kişisel zevkleriniz ve yatırım amacınız da yöneleceğiniz yatırım aracı konusunda yönlendirici etkenler olmaya devam edecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s